VLetenky

Taiwan s Air China od 363 EUR

Taroko National Park
Fenomenálny národný park Taroko s jednou z najnebezpečnejších ciest sveta (foto: jareed/Flickr)

K odhaľovaniu bohatých prírodných pokladov geniálneho (sub)tropického (čínskeho) súostrovia Taiwan zvádza zaujímavý tarif spoločnosti Air China z leteckej aliancie Star Alliance.

Spiatočné letenky na Taiwan sa predávajú za 363 EUR s odletom zo Štokholmu a návratom do Frankfurtu. Tarifné podmienky stanovujú odlety do 30. marca 2015, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) v čase od decembra 2014 do marca 2015 (s výnimkou obdobia “zimných sviatkov”).

Príklad rezervácie spiatočnej letenky nech bude napr. odlet zo Štokholmu (STO) dňa 18. januára s návratom z Taipei (TPE) do Frankfurtu (FRA) dňa 25. januára 2015 (resp. v okolitých dňoch).

Rezervácia letenky:
Štokholm – Taipei – Frankfurt za 363 EUR (18.01.-25.01.2015)
Štokholm – Taipei – Frankfurt za 365 EUR (rezervácia v NJ)
Štokholm – Taipei – Frankfurt za 374 EUR (rezervácia v SJ)
Štokholm – Taipei – Frankfurt za 10428 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Európe

Letecký prískok do Švédska

Na štokholmské “nízkonákladové” letisko Skavsta docestujete z maďarskej Budapešti s leteckými spoločnosťami Ryanair a Wizz Air. Cestovateľom zo severnej časti Slovenska by sa mohli hodiť letecké spojenia do toho istého leteckého prístavu s ultra LCC Ryanair z južného Poľska – z Krakova alebo Wizz Air z Katovíc. Na štokholmskú Arlandu (ARN) prevádzkuje lety aj low costová letecká spoločnosť Norwegian Air Shuttle z Budapešti, z Krakova a z Prahy.

Letecké priblíženie do/z Frankfurtu

Leteckú dopravu do Frankfurtu máte príležitosť uskutočniť s Wizz Air, ktorý prevádzkuje lety do Frankfurtu (Hahn) z Budapešti (a Katovíc). Ďalšou variantou zostáva letecká spoločnosť Niki/Air Berlin na trase z viedenského leteckého prístavu priamo do Frankfurtu.

Taiwan

Príťažlivý Taiwan sa rozprestiera v Tichom oceáne – zhruba 180 km na východ od materskej čínskej pevniny, asi 400 km severne od pobrežia filipínskeho ostrova Luzon a cca 800 km na juhozápad od japonského tropického súostrovia Okinawa. Na území s rozlohou viac ako 36 tisíc km² tu žije okolo 23 miliónov obyvateľov, ktorí sú sústredení predovšetkým v západnej partii.

Pulzujúci Taipei

Rušné hlavné mesto – 2,6 miliónový Taipei (s 8 miliónmi ľudí žijúcimi v metropolitnej oblasti), Vás čaká v severnej časti Taiwanu. V žiadnom prípade nevynechajte dych berúci výhľad na široké okolie z fantastickej vyhliadky na excentrickej výškovej budove s názvom Taipei 101 (509 m), ktorá bola do otvorenia Burj Khalifa (SAE) v r. 2009 najvyššou stavbou modrej planéty.

Tropické pláže a majestátne hory

Napriek tomu, že Taiwan sa vyznačuje celkom hornatým reliéfom, natrafíte tu aj na prekrásne pláže. Milovníci fantastických horských scenérií sa môžu pokúsiť zdolať najvyššiu horu ostrova, impozantný masív Yushan (3952 m). K povinným “jazdám” sa radí prehliadka úžasného kaňonu Taroko (Taroko Gorge) v provincii Hualien s jednou z najdramatickejších a najnebezpečnejších ciest na svete.

0