VLetenky

Tadžikistan s Pegasus Airlines od 224 EUR

Fann Mountains
Fotogenické scenérie Fanských hôr na tadžickom západe (foto: Oleg Brovko/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Fanúšikovia pôvabnej Strednej Ázie, historickej Hodvábnej cesty, majestátnych horských masívov a najmä pútavého Tadžikistanu majú šancu využiť pozvánku leteckej spoločnosti Pegasus Airlines na návštevu tejto prekrásnej stredoázijskej krajiny (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do tadžickej metropoly Dušanbe kúpite za 646 TRY (alebo v prepočte cca 224 EUR) s odletom z tureckého Istanbulu. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas októbra (s predajom do 19. júla).

Podmienkou dosiahnutia avizovanej sumy bude kúpa cez mobilnú aplikáciu leteckej spoločnosti do 19.07.2015, v rámci ktorej získate zľavu 30% na letoch Pegasus Airlines v dobe od 15. septembra do 15. decembra 2015 (s výnimkou obdobia blackoutu 17.09.-29.09. a 27.10.-31.10.2015). V priebehu rezervačného procesu bude potrebné (v jeho závere pred platbou) označiť “políčko” s názvom “mobilnej” kampane (a následne bude základná cena znížená o 30%).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Tadžikistanu nech bude napr. odlet z Istanbulu (IST) dňa 5. októbra a návrat z tadžického Dušanbe (DYU) dňa 14. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Istanbul – Dušanbe za 646 TRY na mobilnej aplikácii (05.10.-14.10.2015 / 931 TRY pred zľavou)

Letecký prískok do Turecka

Letecké priblíženie do Istanbulu (a naopak) máte možnosť zrealizovať s Pegasus Airlines z Viedne/z Budapešti/z Prahy alebo s Wizz Air z Budapešti na istanbulské letisko Sabiha Gökçen (SAW).

Tadžikistan

7,6-miliónový Tadžikistan zaberá s rozlohou 143 tisíc km² územie skoro 3x väčšie ako plocha Slovenska. Dušanbe, 700-tisícová metropola krajiny, leží na západe krajiny – približne 50 km od hraníc s Uzbekistanom, zhruba 150 km od pohraničného pásma s Kirgizstanom a cca 200 km od hraničnej línie s Afganistanom. Tadžikistan prepája jazyková, kultúrna a historická príbuznosť s Iránom a Afganistanom. Tadžická reč – tadžická perzština, patrí do východoiránskej jazykovej skupiny.

Fantastické Fanské hory i Pamír

Za pozornosť istotne stojí Zeravshan Valley so starobylým mestom Penjikent (severozápadne od Dušanbe), ktoré sa súčasne radí v teplejších mesiacoch k výhodným východiskovým bodom na túry v nádherných Fann Mountains. V zimnom období vyskúšajte lyžovanie v lákavom stredisku Takob (2100 m až 3000 m). Spomínaný masív Fanských hôr plynulo prechádza do pamírskeho horského pásma s miestnou najvyššou horou krajiny a celého Pamíru – Pik Komunizma (7495 m).

Dramatická Autonómna oblasť Gorno-Badachšan

V pokojnejších časoch a v teplejšom období máte príležitosť obdivovať magickú AO Gorno-Badachšan s východiskom v horskom meste Khorog (2042 m), prístupného z Dušanbe relatívne adrenalínovou pozemnou či leteckou dopravou (vzhľadom na náročný profil terénu i pomerne komplikované poveternostné podmienky však často lety bývajú v dôsledku nepriaznivého počasia zrušené).

0