VLetenky

Tadžikistan s Flydubai od 334 EUR

Fanské hory
Panoráma Fanských hôr na tadžickom západe (foto: T.Voekler/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Priaznivci pôvabnej Strednej Ázie, historickej Hodvábnej cesty, impozantných horských masívov a hlavne pútavého Tadžikistanu majú šancu využiť pozvánku leteckej spoločnosti Flydubai na (letnú) návštevu tejto nádhernej stredoázijskej krajiny (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do tadžickej metropoly Dušanbe sa dajú kúpiť za 334 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období od 5. januára do 21. júna 2017 a predaj do 8. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od polovice mája do polovice júna 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Tadžikistanu nech poslúži odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 9. júna (piatok) a návrat z tadžického Dušanbe (DYU) dňa 17. júna 2017 (sobota).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Dušanbe za 334 EUR (09.06.-17.06.2017)

Tadžikistan

7,6-miliónový Tadžikistan zaberá s rozlohou 143 tisíc km² územie takmer 3x väčšie ako plocha Slovenska. Dušanbe, 700-tisícová metropola krajiny, leží na západe krajiny – zhruba 50 km od hraníc s Uzbekistanom, približne 150 km od pohraničného pásma s Kirgizstanom a cca 200 km od hraničnej línie s Afganistanom. Tadžikistan prepája jazyková, kultúrna i historická príbuznosť s Iránom a Afganistanom. Tadžický jazyk – tadžická perzština, patrí do východoiránskej jazykovej skupiny.

Fascinujúce Fanské hory i Pamír

Za pozornosť určite stojí Zeravshan Valley so starobylým mestom Penjikent (severozápadne od Dušanbe), ktoré sa zároveň zaraďuje v teplejších mesiacoch k vhodným východiskovým bodom na túry v prekrásnych Fann Mountains. V zimnom období skúste lyžovanie v lákavom stredisku Takob (2100 m až 3000 m). Spomínaný masív Fanských hôr plynulo prechádza do pamírskeho horského pásma s miestnou najvyššou horou krajiny aj celého Pamíru – Pik Komunizma (7495 m).

Magická Autonómna oblasť Gorno-Badachšan

V kľudnejších časoch a v teplejšom období možno obdivovať dramatickú AO Gorno-Badachšan s východiskom v horskom meste Khorog (2042 m), prístupného z Dušanbe adrenalínovejšou pozemnou či leteckou dopravou (vzhľadom na náročný profil terénu aj komplikovanejšie poveternostné podmienky však často lety bývajú kvôli nepriaznivému počasiu zrušené).

0