VLetenky

Sydney s China Eastern Airlines od 645 EUR

Sydney
Ghosties Beach v štáte New South Wales (foto: Charlie Stinchcomb/Steve Passlow /Flickr/CC BY 2.0)

Na výpravu za nesmiernym prírodným bohatstvom pohodovej krajiny protinožcov vábi ponuka leteckej spoločnosti China Eastern Airlines z aliancie Sky Team (s odletom z Prahy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do austrálskeho veľkomesta Sydney (v štáte New South Wales) sa predávajú za 645 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 08.06.-19.06. a 19.09.-26.10.2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov (resp. vyplývajúcu z tarifných podmienok) a predaj do 30. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým v druhej polovici októbra 2016.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 18. októbra a návrat z austrálskeho Sydney (SYD) dňa 26. októbra 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Sydney za 645 EUR (18.10.-26.10.2016)

Sydney

Najpopulárnejšie pozoruhodnosti v centre Sydney

Pohodové 4,6-miliónové Sydney – najľudnatejšie austrálske sídlo, Vás očakáva pri brehoch impozantného Tichého oceánu, v juhovýchodnej časti Austrálie. Medzi “povinné jazdy” sa zaraďuje prehliadka najstaršej štvrte The Rocks s neďalekou “Operou” (Sydney Opera House), ktorú si z výšky “ako na dlani” vychutnáte z mosta Harbour Bridge. Pokračovať skúste v neďalekom prístave Darling Harbour a výhľadom na celé Sydney so širokánskym okolím sa pokochajte zo Sydney Tower.

Vynikjaúce pláže Northern Beaches a Eastern Beaches

Pohodlnou loďou v rámci miestnej dopravy z nábrežia Circullar Quay (v blízkosti “Opery”) vcelku ľahko doputujete na nádhernú Manly Beach v oblasti Northern Beaches. Morské pláže v južnej, resp. východnej partii (Eastern Beaches) zahŕňajú legendárnu Bondi Beach, z ktorej prídete vyhliadkovou prechádzkou smerom na juh na výbornú Bronte Beach, pozoruhodnú Coogee Beach alebo až na odľahlú Maroobra Beach v rovnomennej mestskej štvrti Maroobra.

Fascinujúca živočíšna ríša

S unikátnou miestnou faunou a flórou sa skúste zoznámiť v Taronga Zoo alebo v rozľahlých Featherdale Wildlife Park a Koala Park Sanctuary v Západnom Sydney. Priamo v Sydney pri určitej dávke šťastia azda “stretnete” pastelovo sfarbených papagájov Lori (Rainbow Lorikeet) alebo ich väčších, “rozprávajúcich” “kamarátov” White Cockatoo (Kakadu biely).

Ďalšie alternatívy spokojného trávenia pobytu

Celú obrovitú mestskú aglomeráciu z výšky budete mať príležitosť takisto obdivovať v rámci vyhliadkových letov hydroplánmi Sydney by Seaplane. V prípade veľkých horúčav (ktoré nie sú v letných mesiacoch v tomto kúte Austrálie nezvyčajné) sa choďte ochladiť do neďalekých Blue Mountains s magickou skalnou formáciou Three Sisters (sem sa pohodlne dopravíte vlakom).

0