VLetenky

Švédsky Štokholm s Wizz Air za 18 EUR

Kiruna
Fantastický fenomén zvaný Aurora Borealis v švédskom Laponsku (foto: Timo Horstschäfer/Flickr)

Návštevu nielen švédskej metropoly Štokholm či jej veľmi širokého okolia máte šancu zrealizovať za rozumné “dukáty” s leteckou spoločnosťou Wizz Air (s odletom z katovického letiska).

Spiatočné letenky do švédskeho Štokholmu sú v predaji za 78 PLN (alebo v prepočte cca 18 EUR) s odletom zo spomínaných poľských Katovíc, pričom takú istú cenu zaplatia aj členovia Wizz Discount Clubu (WDC). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä s odletom v druhej polovici novembra 2014.

Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky nech poslúži odlet z Katovíc (KTW) dňa 19. novembra (streda) s návratom z letiska Štokholm-Skavsta (NYO) dňa 23. novembra 2014 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Katovice – Štokholm-Skavsta za 78 PLN (19.11.-23.11.2014)

Štokholm

Fascinujúci 900-tisícový Štokholm, hlavné mesto Švédska, má súčasne status jeho najľudnatejšieho sídla. V jeho širšej metropolitnej oblasti žijú zhruba dva milióny obyvateľov. Centrum švédskej metropoly sa rozkladá na štrnástich ostrovoch, spojených päťdesiatimi mostami, pričom samotné štokholmské súostrovie vytvára vyše 30 tisíc ostrovčekov rozličnej veľkosti.

Historický Gamla Stan i pôsobivé zámky

Istotne si nenechajte ujsť pôsobivé “Staré mesto” (Gamla Stan) s nádherným Kráľovským palácom a majestátnou budovou švédskeho Parlamentu. Veľmi príjemné prekvapenia Vás zrejme budú čakať na príťažlivých susedných štokholmských ostrovoch či ostrovčekoch. Jedným z nich bude pravdepodobne ďalší prekrásny “zámoček” Drottningholm, kde žije švédska kráľovská rodina.

Cenovo lákavé lety zo Štokholmu

Ak by ste chceli pokračovať zo švédskej metropoly Štokholmu letecky ďalej do sveta, núka sa Vám možnosť podniknúť za celkom atraktívne sumy transkontinentálne lety s low costovou leteckou spoločnosťou Norwegian Air Shuttle (alebo s konkurenčnými klasickými leteckými spoločnosťami) na trasách do rušného amerického New Yorku, na slnečnú Floridu (Fort Lauderdale a Orlando), do Kalifornie na západe USA (Los Angeles a Oakland/San Francisco) či do Thajska (Bangkok).

0