VLetenky

Švédsky Štokholm s Wizz Air od 19 EUR

Štokholmské súostrovie
Magický Sandhamn v štokholmskom súostroví (foto: Arild Vågen/Wikimedia Coomons/CC BY-SA 3.0)

Návšteva nielen švédskej metropoly Štokholm či jej veľmi širokého okolia sa dá zrealizovať za rozumné “dukáty” s leteckou spoločnosťou Wizz Air (s odletom z katovického letiska).

Spiatočné letenky do švédskeho Štokholmu sú v predaji za 78 PLN (alebo v prepočte asi 19 EUR) s odletom zo spomínaných poľských Katovíc. Uvedená suma platí pri cestovaní s “malou” príručnou batožinou, pričom tú istú cenu zaplatia aj členovia Wizz Discount Clubu (WDC). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v priebehu apríla 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Katovíc (KTW) dňa 18. apríla (sobota) s návratom z letiska Štokholm-Skavsta (NYO) dňa 21. apríla 2015 (utorok).

Rezervácia letenky:
Katovice – Štokholm-Skavsta za 78 PLN (18.04.-21.04.2015)

Štokholm

Fascinujúci 900-tisícový Štokholm, hlavné mesto Švédska, má súčasne status jeho najľudnatejšieho sídla. V jeho širšej metropolitnej oblasti žijú zhruba dva milióny obyvateľov. Centrum švédskej metropoly sa rozkladá na štrnástich ostrovoch, spojených päťdesiatimi mostami, pričom samotné štokholmské súostrovie vytvára vyše 30 tisíc ostrovčekov rozličnej veľkosti.

Historický Gamla Stan i pôsobivé zámky

Istotne si nenechajte ujsť impresívne “Staré mesto” (Gamla Stan) s nádherným Kráľovským palácom a majestátnou budovou švédskeho Parlamentu. Veľmi príjemné prekvapenia Vás zrejme budú čakať na príťažlivých susedných štokholmských ostrovoch či ostrovčekoch. Jedným z nich bude pravdepodobne ďalší prekrásny “zámoček” Drottningholm, kde žije švédska kráľovská rodina.

Cenovo lákavé lety zo Štokholmu

Pokiaľ by ste chceli pokračovať zo švédskej metropoly Štokholmu letecky ďalej do sveta, núka sa Vám možnosť uskutočniť za neveľký peniaz transkontinentálne lety s low costovou leteckou spoločnosťou Norwegian Air Shuttle (alebo s konkurenčnými klasickými leteckými spoločnosťami) na trasách do rušného amerického New Yorku, na slnečnú Floridu (Fort Lauderdale a Orlando), do Kalifornie na západe USA (Los Angeles a Oakland/San Francisco) či do Thajska (Bangkok).

0