VLetenky

Švédsky Štokholm s Wizz Air od 18 EUR

Kiruna
Magický fenomén Aurora Borealis v švédskom Laponsku (foto: Ignacio García/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Návštevu nielen švédskej metropoly Štokholm či jej veľmi širokého okolia možno podniknúť za rozumný peniaz s leteckou spoločnosťou Wizz Air (s odletom z katovického letiska).

Spiatočné letenky do švédskeho Štokholmu sú v predaji za 78 PLN (alebo v prepočte cca 18 EUR) s odletom zo spomínaných poľských Katovíc. Uvedená suma platí pri cestovaní s “malou” príručnou batožinou, pričom rovnakú cenu zaplatia aj členovia Wizz Discount Clubu (WDC). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas prvého kvartálu roku 2015.

Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky nech poslúži odlet z Katovíc (KTW) dňa 21. januára (streda) s návratom z letiska Štokholm-Skavsta (NYO) dňa 25. januára 2015 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Katovice – Štokholm-Skavsta za 78 PLN (21.01.-25.01.2015)

Štokholm

Fantastický 900-tisícový Štokholm, hlavné mesto Švédska, má zároveň status jeho najľudnatejšieho sídla. V jeho širšej metropolitnej oblasti žijú približne dva milióny obyvateľov. Centrum švédskej metropoly sa rozprestiera na štrnástich ostrovoch, spojených päťdesiatimi mostami, pričom samotné štokholmské súostrovie tvorí viac ako 30 tisíc ostrovčekov rôznej veľkosti.

Historický Gamla Stan i impresívne zámky

Určite si nenechajte ujsť pôsobivé “Staré mesto” (Gamla Stan) s prekrásnym Kráľovským palácom a impozantnou budovou švédskeho Parlamentu. Veľmi príjemné prekvapenia Vás pravdepodobne budú očakávať na pôvabných susedných štokholmských ostrovoch či ostrovčekoch. Jedným z nich bude zrejme ďalší nádherný “zámoček” Drottningholm, kde žije švédska kráľovská rodina.

Cenovo pútavé lety zo Štokholmu

Ak by ste chceli pokračovať zo švédskej metropoly Štokholmu letecky ďalej do sveta, ponúka sa Vám príležitosť zrealizovať za atraktívne sumy transkontinentálne lety s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou Norwegian Air Shuttle (alebo s konkurenčnými klasickými leteckými spoločnosťami) na trasách do pulzujúceho amerického New Yorku, na slnečnú Floridu (Fort Lauderdale a Orlando), do Kalifornie na západe USA (Los Angeles a Oakland/San Francisco) či do Thajska (Bangkok).

0