VLetenky

Svätý Vincent s Air Canada od 538 EUR

Mustique Island
Modrý Karibik v podobe Simplicity Beach na ostrove Mustique (foto: Jason Pratt/Flickr/CC BY 2.0)

Ak Vás lákajú menej známe karibské ostrovy, skúste Svätý Vincent a Grenadíny so (sezónnym) spojením spoločnosti Air Canada v spolupráci s partnermi zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na tropický ostrov Svätý Vincent sú v predaji za 538 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.01.-30.06. a 01.09.-16.12.2018, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 4. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu januára 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Svätý Vincent a Grenadíny nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 24. januára s návratom z karibského St. Vincent (SVD) dňa 1. februára 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – St. Vincent za 538 EUR (24.01.-01.02.2018)

Svätý Vincent a Grenadíny

Príťažlivý tropický Svätý Vincent a Grenadíny Vás očakáva v nádhernom Karibskom mori v južnej partii súostrovia Malé Antily – v geografickej podskupine niekedy nazývanej i “Windward Islands” (alebo “Náveterné ostrovy”). K okolitým ostrovným skupinkám (resp. susedným štátom) sa zaraďujú Grenada (na juhu), Barbados (na východe) a Svätá Lucia (na severe).

Atraktívna časť Grenadín

Geograficko-politicky tento štát pozostáva z hlavného ostrova St. Vincent, ako aj z niekoľkých menších pridružených ostrovčekov. Táto ostrovná reťaz sopečného pôvodu – nazývaná aj Grenadíny, pokračuje ďalej smerom na juh, kde v podstate plynulo prechádza do (nemenej pútavého) susedného súostrovia Grenada (prakticky až po Petit Saint Vincent cez Petit Martinique a Carriacou). Samotný Svätý Vincent má status druhého najväčšieho ostrova celých Grenadín (po Grenade) a nájdete tu sústredenú i väčšinu miestneho obyvateľstva, z ktorých veľká časť žije v hlavnom meste Kingstown.

Skvelé plážové i horské scenérie

Sklamaní určite neostanú hlavne priaznivci piesočnatých pláží. K obľúbeným cestovateľským cieľom patrí príjemná Lower Bay Beach na ostrove Bequia (aj s možnosťou šnorchlovania). Svojou krásou však nezaostávajú ani ostrovné skupinky Mustique, Canouan, Mayreau, Union Island a najmä čarokrásne Tobago Cays. Hlavný ostrov Svätý Vincent upúta milovníkov hôr aj aktívnym vulkánom La Soufrière (1234 m), najvyšším miestnym vrcholom (aj so sopečným jazerom).

0