VLetenky

Svätý Vincent s Air Canada od 431 EUR

Petit Tabac
Tropický ostrov Petit Tabac (Tobago Cays), St. Vincent and Grenadines (foto: _dChris/Flickr/CC BY 2.0)

Ak Vás lákajú atraktívne karibské ostrovy, skúste Svätý Vincent a Grenadíny so spojením leteckej spoločnosti Air Canada (v spolupráci s partnermi) zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na tropický ostrov Svätý Vincent (do Kingstown) sú v predaji za 431 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 12.03.-17.04., 23.04.-30.04, 01.11.-30.12.2019 a 10.01.-11.02.2020, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 13. marca (do aktualizácie tarifu / vyčerpania termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas novembra 2019.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Svätý Vincent a Grenadíny môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 6. novembra s návratom z karibského St. Vincent (SVD) dňa 21. novembra 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – St. Vincent za 431 EUR (06.11.-21.11.2019)

VIE-SVD
Viedeň, Rakúsko – Kingstown, Sv. Vincent a Grenadíny (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Svätý Vincent a Grenadíny

Príťažlivý tropický Svätý Vincent a Grenadíny Vás očakáva v nádhernom Karibskom mori v južnej partii súostrovia Malé Antily – v geografickej podskupine niekedy nazývanej i “Windward Islands” (alebo “Náveterné ostrovy”). K okolitým ostrovným skupinkám (resp. susedným štátom) sa zaraďujú Grenada (na juhu), Barbados (na východe) a Svätá Lucia (na severe).

Atraktívna časť Grenadín

Geograficko-politicky tento štát pozostáva z hlavného ostrova St. Vincent, ako aj z niekoľkých menších pridružených ostrovčekov. Táto ostrovná reťaz sopečného pôvodu – zvaná aj Grenadíny, pokračuje ďalej smerom na juh, kde v podstate plynulo prechádza do (nemenej pútavého) susedného súostrovia Grenada (prakticky až po Petit Saint Vincent cez Petit Martinique a Carriacou). Samotný Svätý Vincent má status druhého najväčšieho ostrova celých Grenadín (po Grenade) a nájdete tu sústredenú i väčšinu miestneho obyvateľstva, z ktorých veľká časť žije v hlavnom meste Kingstown.

Skvelé plážové i horské scenérie

Sklamaní určite neostanú hlavne priaznivci piesočnatých pláží. K obľúbeným cestovateľským cieľom patrí príjemná Lower Bay Beach na ostrove Bequia (aj s možnosťou šnorchlovania). Svojou krásou však nezaostávajú ani ostrovné skupinky Mustique, Canouan, Mayreau, Union Island a najmä prekrásne Tobago Cays. Hlavný ostrov Svätý Vincent upúta milovníkov hôr aj aktívnym vulkánom La Soufrière (1234 m), najvyšším miestnym vrcholom (i so sopečným jazerom).

0