VLetenky

Svätý Vincent s Air Canada od 413 EUR

Tobago Cays
Tropický ostrov Mayreau (Salt Whistle Bay), St. Vincent & Grenadines (foto: David Stanley/Flickr/CC BY 2.0)

Ak Vás lákajú atraktívne karibské „ostrovčeky“, skúste Svätý Vincent a Grenadíny so spojením spoločnosti Air Canada (v spolupráci s partnermi) zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na tropický ostrov Svätý Vincent (do Kingstown) sa predávajú za 413 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 14.10.-16.12.2021 a 10.01.-15.06.2022, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 13. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od januára do apríla 2022.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Svätý Vincent a Grenadíny môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 13. februára s návratom z karibského St. Vincent (SVD) dňa 28. februára 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – St. Vincent za 413 EUR (13.02.-28.02.2021)

VIE-SVD
Viedeň, Rakúsko – Kingstown, Sv. Vincent a Grenadíny (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Svätý Vincent a Grenadíny

Pôvabný tropický Svätý Vincent a Grenadíny Vás čaká v prekrásnom Karibskom mori v južnej časti súostrovia Malé Antily – v geografickej podskupine niekedy nazývanej aj „Windward Islands“ (alebo „Náveterné ostrovy“). K okolitým ostrovným skupinkám (resp. susedným štátom) sa radia Grenada (na juhu), Barbados (na východe) a Svätá Lucia (na severe).

Pútavá časť Grenadín

Geograficko-politicky tento štát pozostáva z hlavného ostrova St. Vincent, ako aj z niekoľkých menších pridružených ostrovčekov. Táto ostrovná reťaz sopečného pôvodu – nazývaná aj Grenadíny, pokračuje ďalej smerom na juh, kde prakticky plynulo prechádza do (nemenej zaujímavého) susedného súostrovia Grenada (v podstate až po Petit Saint Vincent cez Petit Martinique a Carriacou). Samotný Svätý Vincent má status druhého najväčšieho ostrova Grenadín (po Grenade) a nájdete tu sústredenú aj väčšinu miestneho obyvateľstva, z ktorých veľké množstvo žije v hlavnom meste Kingstown.

Úžasné plážové i horské scenérie

Sklamaní istotne neostanú najmä fanúšikovia piesočnatých pláží. K populárnym cestovateľským cieľom patrí pohodová Lower Bay Beach na ostrove Bequia (aj s možnosťou šnorchlovania). Svojou krásou však nezaostávajú ani ostrovné skupinky Mustique, Canouan, Mayreau, Union Island a hlavne nádherné Tobago Cays. Hlavný ostrov Svätý Vincent poteší milovníkov hôr aj aktívnym vulkánom La Soufrière (1234 m), najvyšším miestnym vrcholom (aj so sopečným jazerom).

0