VLetenky

Svätý Tomáš a Princov ostrov s TAP Portugal od 545 EUR

Ilhéu das Rolas
Malebný tropický ostrovček Ilhéu das Rolas priamo na rovníku (foto: Maria Cartas/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Odhaliť tajuplné africké ekvatoriálne súostrovie Svätý Tomáš a Princov ostrov (s možnosťou návštevy Lisabonu) máte šancu so spoločnosťou TAP Portugal zo Star Alliance (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na západoafrické tropické súostrovie Sao Tomé and Príncipe (Svätý Tomáš a Princov ostrov) kúpite za 545 EUR s odletom s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca septembra do polovice decembra 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky na Svätý Tomáš a Princov ostrov nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 4. októbra s návratom zo Sao Tomé (TMS) dňa 17. októbra 2017.

Rezervácia letenky:
Praha – Sao Tomé (Svätý Tomáš) za 545 EUR (04.10.-17.10.2017)
Praha – Sao Tomé (Svätý Tomáš) za 560 EUR (rezervácia v AJ)
Praha – Sao Tomé (Svätý Tomáš) za 579 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

Svätý Tomáš a Princov ostrov

Neskutočne príťažlivé africké súostrovie Svätý Tomáš a Princov ostrov sa rozkladá v pozoruhodnom Guinejskom zálive, približne 300 km na západ od pobrežia vlastného čierneho svetadielu (konkrétne od západoafrického Gabunu, krajiny s gigantickými zásobami nerastných surovín). Oba hlavné ostrovy Ilha de São Tomé a Ilha do Príncipe od seba delí vzdialenosť zhruba 200 km.

Osamotené pláže, vynikajúci podmorský svet a bohatá živočíšna ríša

Sklamaní istotne neostanú hlavne milovníci nádherných osamelých pláží, objavovania skrytých krás fantastického podmorského sveta či rybolovu. Na svoje si však prídu i fanúšikovia sledovania najväčších cicavcov, t.j veľrýb – vráskavcov dlhoplutvých (Humpback Whale na Bom Bom Island pri Princovom ostrove), priaznivci obrovitých morských korytnačiek (na Praia Jalé) a rozličných zriedkavých príslušníkov vtáčej ríše (vyskytujúcich sa prakticky na celom súostroví). Celkom výhodné podmienky na športové vyžitie nájdu i entuziazisti v oblasti pešej a horskej turistiky.

Masívne opevnenia, pôvabné národné parky i tajomné skalné útvary

Prehliadku súostrovia máte príležitosť začať skvele zachovanou pevnosťou Fort Sao Sebastiao (z portugalského koloniálneho obdobia), ktorá v súčasnosti slúži ako múzeum. Pokračovať sa dá návštevou národného parku Obo National Park s impozantnou najvyššou horou celého tohto sopečného súostrovia, Pico de Sao Tomé (2024 m) s fascinujúcimi výhľadmi a dramaticky tvarovaným vrcholom v tvare ihly Pico Cao Grande. Následne si pozrite mysteriózne skalné okno nad Atlantickým oceánom s pekelným názvom Boca do Inferno (“Diablova tlama”) alebo skúste poodhaľovať kúzelné okolité podmorské jaskyne a úžasný farebný koralový svet pod morskou hladinou.

Dotknite sa rovníka

Pokiaľ chcete fyzicky “dosiahnuť” rovník, vydajte sa na excelentný Ilhéu das Rolas – malebný ostrovček položený iba niekoľko kilometrov južne od ostrova Svätý Tomáš (Ilha de São Tomé), kde naďabíte okrem iného i na scénické piesočnaté pláže. Ak však hľadáte viacmenej osamelejšie romantické plážové scenérie, vyberte sa sa severným smerom na Princov ostrov (Ilha do Príncipe).

0