VLetenky

Svätý Tomáš a Princov ostrov s TAP Portugal od 462 EUR

Ilhéu das Rolas
Idylický tropický ostrovček Ilhéu das Rolas priamo na rovníku (foto: Joao Maximo/Flickr/CC BY 2.0)

Objaviť mysteriózne africké ekvatoriálne súostrovie Svätý Tomáš a Princov ostrov máte príležitosť s (last minute) ponukou spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na tropické súostrovie Sao Tomé and Príncipe sú k dispozícii za 462 EUR s odletom s odletom zo spomínaného pražského letiska (PRG) dňa 13. februára s návratom zo Sao Tomé (TMS) dňa 19. februára 2017 (last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Praha – Sao Tomé (Svätý Tomáš) za 462 EUR (13.02.-19.02.2017)
Praha – Sao Tomé (Svätý Tomáš) za 12783 CZK (rezervácia v ČJ)

Svätý Tomáš a Princov ostrov

Nesmierne pôvabné africké súostrovie Svätý Tomáš a Princov ostrov sa rozprestiera v pozoruhodnom Guinejskom zálive, zhruba 300 km na západ od pobrežia vlastného čierneho kontinentu (konkrétne od západoafrického Gabunu, krajiny s obrovskými zásobami nerastných surovín). Oba hlavné ostrovy Ilha de São Tomé a Ilha do Príncipe od seba oddeľuje vzdialenosť približne 200 km.

Osamotené pláže, excelentný podmorský svet a bohatá živočíšna ríša

Sklamaní určite nezostanú najmä milovníci prekrásnych osamelých pláží, odhaľovania ukrytých krás fascinujúceho podmorského sveta či rybolovu. Na svoje si však prídu aj priaznivci sledovania najväčších cicavcov, t.j veľrýb – vráskavcov dlhoplutvých (Humpback Whale na Bom Bom Island pri Princovom ostrove), fanúšikovia gigantických morských korytnačiek (na Praia Jalé) a rôznych zriedkavých príslušníkov vtáčej ríše (vyskytujúcich sa v podstate na celom súostroví). Vcelku vhodné podmienky na športové vyžitie nájdu aj entuziazisti v oblasti pešej a horskej turistiky.

Masívne opevnenia, príťažlivé národné parky i tajomné skalné útvary

Prehliadku súostrovia máte šancu začať skvele zachovanou pevnosťou Fort Sao Sebastiao (z portugalského koloniálneho obdobia), ktorá v súčasnosti slúži ako múzeum. Pokračovať možno návštevou národného parku Obo National Park s majestátnou najvyššou horou celého tohto sopečného súostrovia, Pico de Sao Tomé (2024 m) s fantastickými výhľadmi a magicky tvarovaným vrcholom v tvare ihly Pico Cao Grande. Následne si pozrite tajuplné skalné okno nad Atlantickým oceánom s pekelným názvom Boca do Inferno (“Diablova tlama”) alebo skúste poobjavovať čarovné okolité podmorské jaskyne a skvelý farebný koralový svet pod morskou hladinou.

Dotknite sa rovníka

Ak chcete fyzicky “dosiahnuť” rovník, vyberte sa na vynikajúci Ilhéu das Rolas – malebný ostrovček situovaný len niekoľko kilometrov južne od ostrova Svätý Tomáš (Ilha de São Tomé), kde natrafíte okrem iného aj na scénické piesočnaté pláže. Pokiaľ však hľadáte viacmenej osamelejšie romantické plážové scenérie, vydajte sa sa severným smerom na Princov ostrov (Ilha do Príncipe).

0