VLetenky

Svätý Krištof s British Airways od 523 EUR

Svätý Krištof a Nevis
Atmosféra Karibiku na severe tropického ostrova Nevis (foto: simonsimages/Flickr/CC BY 2.0)

Ak Vás priťahujú neznámejšie karibské súostrovia, skúste pohodový Saint Kitts and Nevis, kam docestujete s tarifom British Airways (Oneworld) a partnerov (s odletom zo strednej Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na ostrov Svätý Krištof alias Saint Kitts (do Baseterre) sú v predaji za 523 EUR s odletom z českej Prahy a návratom do rakúskej Viedne.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 1. septembra do 18. októbra 2020, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 22. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas septembra 2020.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Saint Kitts and Nevis môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 3. septembra s návratom z ostrova Svätý Krištof (SKB) do Viedne (VIE) dňa 18. septembra 2020.

Rezervácia letenky:
Praha – Saint Kitts – Viedeň za 523 EUR (03.09.-18.09.2020)

PRG-SKB-VIE
Praha – Saint Kitts and Nevis – Viedeň (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Saint Kitts and Nevis

Pôsobivý Saint Kitts and Nevis Vás čaká v prekrásnom Karibskom mori (súčasť Malých Antíl, konkrétne ich severnej podskupiny nazývanej Leeward Islands). Vytvárajú ho dva hlavné ostrovy – väčší Saint Kitts (Svätý Krištof) a menší Nevis, vzdialený od neho približne 3 km na smerom juhovýchod.

K severným susedom sa zaraďujú holandské “SSS Islands” (Saba, Sint Eustatius a Sint Maarten), francúzske Saint Martin a Saint Barthélemy, ako aj britská Anguilla. Na západe susedí Svätý Krištof a Nevis s americkými Panenskými ostrovmi, zatiaľ čo na východe s nezávislým súostrovím Antigua a Barbuda. Smerom na juh sa nachádzajú britský Montserrat a francúzske Guadelope.

Od Španielska cez Francúzsko a Veľkú Britániu až k vlastnej samostatnosti

Znamenitý Svätý Krištof (a Nevis) objavil medzi prvými karibskými ostrovmi pre Európu preslávený janovský moreplavec v službách španielskej koruny, odvážny lodivod Krištof Kolumbus roku 1498. Pomenoval ho síce San Martin, tento názov však nakoniec dostal holandsko-francúzsky ostrov Svätý Martin (Sint Maarten/Sant Martin). Meno krajiny v skutočnosti pravdepodobne pochádza od sv. Krištofa, neoficiálneho patróna všetkých cestovateľov, horolezcov a námorníkov.

Neskôr sa tento nádherný kút sveta stal závislým zámorským územím Spojeného kráľovstva až ku dosiahnutiu vlastnej autonómie v roku 1983. Tým získal status najmenšieho nezávislého štátu (podľa rozlohy územia aj počtu obyvateľov) v rámci celej rozľahlej oblasti Severnej a Južnej Ameriky, pričom angličtina zostala úradným jazykom. Zotrvalo aj jazdenie vľavo a k pamiatkam na uvedenú éru sa radia taktiež vynikajúce ukážky pútavej architektúry z koloniálneho obdobia.

Saint Kitts

Príťažlivé Baseterre, administratívne centrum tohto karibského miništátu, nájdete v južnej partii Svätého Krištofa. V neveľkej vzdialenosti od mesta sa leží i hlavná dopravná spojnica s okolitým svetom, medzinárodné letisko Robert Bradshaw Intl Airport (SKB), z ktorého najmä vášnivých fanúšikov letectva potešia pravidelné linky (leteckých spoločností Winair a LIAT Airlines) na neďaleký holandský Sint Maarten s Maho Beach (s prípadným pokračovaním na francúzsky Saint Barthélemy).

K miestnym špecialitám patria okúzľujúce piesočnaté pláže. Fascinujúci výhľad na Saint Kitts a okolité ostrovy si vychutnáte z jeho najvyššieho bodu – vulkánu Mount Liamuiga (1156 m), situovaného v severnej časti. Zrejme sa pritom nevyhnete kŕmeniu opíc, ktoré sem boli najskôr pôvodne dovezené pirátmi. Nevynechajte impozantnú pevnosť s priľahlým národným parkom Brimstone Hill Fortress (National Park) a neobíďte ani malebnú úzkorozchodnú železnicu.

Nevis

Pôsobivý Nevis od jeho väčšieho “dvojčaťa” delí príťažlivá plytká úžina The Narrows. Vášniví milovníci horských scenérii a úžasných pohľadov do ďaleka majú šancu skúsiť náročnejší výstup cez dažďový prales na sopku Nevis Peak (985 m), najvyššiu horu ostrova. Takisto ako na Saint Kitts, aj tu narazíte na výborné podmienky na odhaľovanie ukrytých krás fascinujúceho podmorského sveta.

0

Add a Comment