VLetenky

Svätá Helena s Turkish Airlines od 1190 EUR

Tristan da Cunha
Tristan da Cunha pri Edinburgh of the Seven Seas (foto: The Official CTBTO Photostream/Flickr/CC BY 2.0)

Na prehliadku ostrova Svätá Helena (v južnom Atlantiku) máte príležitosť vyraziť na palube leteckej spoločnosti Turkish Airlines (Star Alliance) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Svätú Helenu (do Jamestown) sa dajú kúpiť za 1190 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 17.01.-22.03., 18.04.-14.06. a 15.08.-14.12.2022, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu marca 2023.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Svätú Helenu nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 9. marca s návratom z Jamestown (HLE) dňa 19. marca 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Svätá Helena za 1190 EUR (09.03.-19.03.2023)

VIE-HLE
Viedeň, Rakúsko – Jamestown, Svätá Helena (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Svätá Helena, Ascension Island a Tristan da Cunha

Britské zámorské teritórium Svätá Helena, Ascension Island a Tristan da Cunha, pozostávajúce z rovnomenných troch hlavných súostroví, nájdete v južnom Atlantiku v oblasti medzi rovníkom, Afrikou, Južnou Amerikou a Antarktídou. Označenie „Saint Helena“ sa používa aj pre Ascension Island a Tristan da Cunha, kým ich obyvatelia sa tiež označujú ako „Saint Helenians“ (alebo skrátene „Saints“).

Svätá Helena

„Saint Helena“, ako jeden z najodľahlejších ostrovov sveta, poslúžili aj ako miesto väzenia francúzskeho štátnika Napoleona Bonaparte. Svoje meno nesie po svätici a manželke rímskeho cisára Helene Konštantinopolskej alias Flavia Iulia Helena (patrónke archeológov). Čaká Vás zhruba 2000 km na západ od africkej Namíbie a 4000 km na východ od brazílskeho veľkomesta Rio de Janeiro. Spojenie s okolitým svetom poskytujú prístav v miestnej metropole Jamestown na severe a medzinárodné letisko „Saint Helena Airport“ (HLE) na západe.

Ascension Island

Asi 1300 km severozápadne od Svätej Heleny (približne na polceste medzi Brazíliou a Angolou) sa nachádza Ascension Island (so svojím administratívnym centrom Georgetown). Ostrov bol nazvaný po Dni Nanebovstúpenia Pána (tzv. „Ascension Day“), kedy bol objavený portugalskými moreplavcami. K miestnym prírodným zaujímavostiam sa radia aj korytnačky Karety obrovské.

Tristan da Cunha

Najodľahlejší z celej tejto britskej ostrovnej skupiny, sopečný Tristan Da Cunha, leží vyše 2000 km (smerom na juh) od Svätej Heleny (a skoro 2500 km od africkej pevniny). Jeho pomenovanie pochádza od portugalského námorníka Tristão da Cunha, ktorý ostrov objavil. Miestne hlavné mesto – Edinburgh of the Seven Seas, zaujme nielen svojou malebnou polohou pod magickými bralami. V rámci Tristan da Cunha upútajú aj ostrovčeky Gough a Inacessible Islands (pamiatka UNESCO).

0