VLetenky

Svätá Helena a Juhoafrická republika so South African Airways od 1610 EUR

Tristan da Cunha
Tristan da Cunha pri Edinburgh of the Seven Seas (foto: michael clarke stuff/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na spojenú návštevu ostrova Svätá Helena (v južnom Atlantiku) a JAR sa máte možnosť vypraviť na krídlach leteckej spoločnosti South African Airways so Star Alliance (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Svätú Helenu (do Jamestown) so stop overom v Juhoafrickej republike (Johannesburg) kúpite za 1610 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 1. novembra 2017 do 30. júna 2018 (blackout pre BUD-JNB v čase 13.12.-26.12.2017), min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas horeuvedenej doby platnosti tarifu.

Príklad itinerára (v rámci jednej letenky):
12.12.2017 Budapešť (BUD) – Johannesburg (JNB)
23.12.2017 (Johannesburg (JNB) – Svätá Helena (HLE)
30.12.2017 Svätá Helena (HLE) – Johannesburg (JNB)
01.01.2018 Johannesburg (JNB) – Budapešť (BUD)

Rezervácia letenky:
Budapešť – Johannesburg (stop) – Svätá Helena – Johannesburg (stop) – Budapešť za 1610 EUR

Svätá Helena, Ascension Island a Tristan da Cunha

Britské zámorské teritórium Svätá Helena, Ascension Island a Tristan da Cunha, pozostávajúce z rovnomenných troch hlavných súostroví, nájdete v južnom Atlantiku v priestore medzi rovníkom, Afrikou, Južnou Amerikou a Antarktídou. Označenie “Saint Helena” sa používa aj pre Ascension Island a Tristan da Cunha, zatiaľ čo ich obyvatelia sa tiež označujú ako “Saint Helenians” (alebo skrátene “Saints”).

Svätá Helena

“Saint Helena”, ako jeden z najodľahlejších ostrovov sveta, poslúžili i ako miesto väzenia francúzskeho štátnika Napoleona Bonaparte. Svoje pomenovanie nesie po svätici a manželke rímskeho cisára Helene Konštantinopolskej alias Flavia Iulia Helena (patrónke archeológov). Očakáva Vás približne 2000 km na západ od africkej Namíbie a 4000 km na východ od brazílskeho veľkomesta Rio de Janeiro. Spojnicami s okolitým svetom sú prístav v miestnej metropole Jamestown na severe a medzinárodné letisko “Saint Helena Airport” (HLE) na západe.

Ascension Island

Asi 1300 km severozápadne od Svätej Heleny (zhruba na polceste medzi Brazíliou a Angolou) sa nachádza Ascension Island (so svojím administratívnym centrom Georgetown). Ostrov bol nazvaný po Dni Nanebovstúpenia Pána (“Ascension Day”), kedy bol objavený portugalskými moreplavcami. K miestnym prírodným zaujímavostiam sa zaraďujú i korytnačky Karety obrovské.

Tristan da Cunha

Najodľahlejší z celej tejto britskej ostrovnej skupiny, sopečný Tristan Da Cunha, leží viac ako 2000 km (smerom na juh) od Svätej Heleny (a takmer 2500 km od africkej pevniny). Jeho názov pochádza od portugalského námorníka Tristão da Cunha, ktorý ostrov objavil. Miestne hlavné mesto, pôsobivý Edinburgh of the Seven Seas, upúta nielen svojou malebnou polohou pod dramatickými bralami. V rámci Tristan da Cunha zaujmú aj ostrovčeky Gough a Inacessible Islands (pamiatka UNESCO).

0