VLetenky

Štokholm (Švédsko) s Wizz Air za 19 EUR

Štokholmské súostrovie
Fjärdlång, jeden z 30 tisíc ostrovov štokholmského súostrovia (foto: Tommie Hansen/Flickr/CC BY 2.0)

Návštevu nielen švédskej metropoly Štokholm či jej širšieho okolia máte možnosť zrealizovať s leteckou spoločnosťou Wizz Air (s odletom z katovického letiska).

Spiatočné letenky do švédskeho Štokholmu sa predávajú za 78 PLN (alebo v prepočte asi 19 EUR) s odletom zo spomínaných poľských Katovíc. Uvedená suma platí pri cestovaní s “malou” príručnou batožinou, pričom tú istú cenu zaplatia aj členovia Wizz Discount Clubu (WDC). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas septembra a októbra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Švédska nech bude napr. odlet z poľských Katovíc (KTW) dňa 2. septembra s návratom zo švédskeho letiska Štokholm-Skavsta (NYO) dňa 9. septembra 2015.

Rezervácia letenky:
Katovice – Štokholm-Skavsta za 78 PLN (02.09.-09.09.2015)

Štokholm

Fascinujúci 900-tisícový Štokholm, hlavné mesto Švédska, má súčasne status jeho najľudnatejšieho sídla. V jeho širšej metropolitnej oblasti žijú zhruba dva milióny obyvateľov. Centrum švédskej metropoly sa rozkladá na štrnástich ostrovoch, spojených päťdesiatimi mostami, pričom samotné štokholmské súostrovie vytvára vyše 30 tisíc ostrovčekov rozličnej veľkosti.

Historický Gamla Stan i pôsobivé zámky

Istotne si nenechajte ujsť impresívne “Staré mesto” (Gamla Stan) s nádherným Kráľovským palácom a majestátnou budovou švédskeho Parlamentu. Vskutku príjemné prekvapenia Vás zrejme budú čakať na príťažlivých susedných štokholmských ostrovoch či ostrovčekoch. Jedným z nich bude pravdepodobne ďalší prekrásny “zámoček” Drottningholm, kde žije švédska kráľovská rodina.

Cenovo výhodné lety zo Štokholmu

Pokiaľ by ste chceli pokračovať zo švédskej metropoly Štokholmu letecky ďalej do sveta, núka sa Vám šanca podniknúť za neveľký peniaz transkontinentálne lety s low costovou leteckou spoločnosťou Norwegian Air Shuttle (alebo s konkurenčnými klasickými aerolíniami) na trasách do rušného amerického New Yorku, na slnečnú Floridu (Fort Lauderdale a Orlando), do Kalifornie na západe USA (Los Angeles a Oakland/San Francisco) či do Thajska (Bangkok).

2

Comments

 1. Marek  august 5, 2015

  Super cenovka! Nemáš skúsenosť s parkovaním na P1 na Katowickom letisku a zľavou 90% s kartou Fly Silesia pre SK evidenčné čísla?

  • Admin  august 5, 2015

   Za najnižšiu cenu v tomto prípade nielen pre členov Wizz Discount Club (WDC), ktorý majú však naopak k dispozícii väčší výber termínov.

   Na nestráženom parkovisku P1 na letisku v Katoviciach (KTW) by mali mať s kartou Fly Silesia zľavu 90% okrem českých ŠPZ aj slovenské ŠPZ (pri min. dobe parkovania 2 dni).