VLetenky

Štokholm (Švédsko) s Wizz Air od 19 EUR

Štokholmské súostrovie
Fotogenické štokholmské súostrovie s 30 tisíc ostrovčekmi (foto: Peter Lindberg/Flickr/CC BY 2.0)

Návštevu nielen švédskej metropoly Štokholm či jej širšieho okolia možno podniknúť (aj na konci leta) s leteckou spoločnosťou Wizz Air (s odletom z katovického letiska).

Spiatočné letenky do švédskeho Štokholmu sa predávajú za 78 PLN (alebo v prepočte asi 19 EUR) s odletom zo spomínaných poľských Katovíc. Uvedená suma platí pri cestovaní s “malou” príručnou batožinou, pričom rovnaú cenu zaplatia i členovia Wizz Discount Clubu (WDC). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä na konci augusta/na začiatku septembra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Švédska nech poslúži odlet z poľských Katovíc (KTW) dňa 28. augusta s návratom zo švédskeho letiska Štokholm-Skavsta (NYO) dňa 2. septembra 2015.

Rezervácia letenky:
Katovice – Štokholm-Skavsta za 78 PLN (28.08.-02.09.2015)

Štokholm

Fantastický 900-tisícový Štokholm, hlavné mesto Švédska, má zároveň status jeho najľudnatejšieho sídla. V jeho širšej metropolitnej oblasti žijú približne dva milióny obyvateľov. Centrum švédskej metropoly sa rozprestiera na štrnástich ostrovoch, spojených päťdesiatimi mostami, pričom samotné štokholmské súostrovie tvorí viac ako 30 tisíc ostrovčekov rôznej veľkosti.

Historický Gamla Stan i impresívne zámky

Určite si nenechajte ujsť pôsobivé “Staré mesto” (Gamla Stan) s prekrásnym Kráľovským palácom a impozantnou budovou švédskeho Parlamentu. Vskutku príjemné prekvapenia Vás pravdepodobne budú očakávať na pôvabných susedných štokholmských ostrovoch či ostrovčekoch. Jedným z nich bude zrejme ďalší nádherný “zámoček” Drottningholm, kde žije švédska kráľovská rodina.

Cenovo priaznivé lety zo Štokholmu

Ak by ste chceli pokračovať zo švédskej metropoly Štokholmu letecky ďalej do sveta, ponúka sa Vám príležitosť zrealizovať za neveľké dukáty transkontinentálne lety s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou Norwegian Air Shuttle (alebo s konkurenčnými klasickými aerolíniami) na trasách do pulzujúceho amerického New Yorku, na slnečnú Floridu (Fort Lauderdale a Orlando), do Kalifornie na západe USA (Los Angeles a Oakland/San Francisco) či do Thajska (Bangkok).

0