VLetenky

Spojené arabské emiráty s Travel Service od 163 EUR

Ras al-Khaimah
Emirát Ras al-Khaimah, Spojené arabské emiráty (foto: Artur Malinowski/Flickr/CC BY 2.0)

Do “Emirátov” si máte šancu povyraziť pri využití ponuky priamych charterových letov na palube spoločnosti Travel Service z juhopoľských Katovíc (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Spojených arabských emirátov sú k dispozícii za 699 PLN (alebo v prepočte cca 163 EUR) s odletom zo spomínaného katovického letiska (KTW) dňa 25. novembra (nedeľa) a návratom z Ras al-Khaimah (RKT) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 9. decembra 2018 (nedeľa) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia leteniek:
Katovice – Ras al-Khaimah za 699 PLN / 163 EUR (25.11.-09.12.2018 / nedeľa – nedeľa)
Pozn.: Priamy let s odbavenou batožinou

KTW-RKT
Katovice, Poľsko – Ras al-Khaimah, SAE (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty (SAE) sa rozprestierajú na území s rozlohou 83600 km², kde žije viac ako 8 miliónov obyvateľov. Krajinu administratívne vytvára sedem emirátov – Abú Dhabí, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Quwain, Ras al-Khaimah a Fujairah. Neskutočne impresívne Abú Dhabí má status rozlohou najväčšieho emirátu a nájdete tu i hlavné mesto SAE (s tým istým názvom).

Dubajský emirát

Mimoriadne pútavý dubajský emirát s rovnomenným veľkomestom SAE Vás očakáva pri západnom pobreží krajiny. Istotne nevynechajte panoramatický výhľad na Perzský záliv s umelo vytvorenými ostrovčekmi Palm Islands z najvyššej stavby sveta Burj Khalifa (830 m), nádherné pláže v Dubai Marina alebo v susednom Sharjah, či “exotické” lyžovanie v Mall of the Emirates (MOE).

Cestovateľské špeciality v širšom regióne

K vcelku pútavým pozoruhodnostiam s nesmierne pôvabnými plážami patrí i “neďaleký” iránsky ostrov Kiš (Kish Island) so statusom zvláštnej bezvízovej zóny (pri jeho prehliadke zo SAE získate možnosť navštíviť Irán bez zbytočných administratívnych prekážok). Skúste uvidieť i susedný Omán, ktorý Vás príjemne prekvapí nielen svojou autenticitou a pohostinnosťou.

0