VLetenky

Spojené arabské emiráty s Niki od 196 EUR

Sheikh Zayed Grand Mosque
Neuveriteľne fotogenická Sheikh Zayed Mosque v Abú Dhabí (foto: mariefrance/Pixabay/CC0)

Do grandióznych SAE máte šancu zamieriť pri využití ponuky ponuky charterových leteniek na palube leteckej spoločnosti Niki/Air Berlin (s odletom z rakúskej Viedne).

Spiatočné letenky do Spojených arabských emirátov sú k dispozícii za 196 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu dňa 5. septembra (sobota) a s návratom z Abú Dhabí (AUH) o 7 (resp. 14 alebo 21) dní neskôr, t.j. dňa 12. (19. či 26.) septembra 2015 (sobota) – ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Abú Dhabí za 196 EUR (05.09.-12.09.2015 / 05.09.-19.09.2015 / 05.09.-26.09.2015)

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty (SAE) sa rozprestierajú na území s rozlohou 83600 km², kde žije viac ako 8 miliónov obyvateľov. Krajinu administratívne vytvára sedem emirátov – Abú Dhabí, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Quwain, Ras al-Khainah a Fujairah. Neskutočne impresívne Abú Dhabí má status rozlohou najväčšieho emirátu a nájdete tu i hlavné mesto SAE (s rovnakým názvom).

Atraktívny dubajský emirát

Pútavý dubajský emirát s rovnomenným veľkomestom SAE Vás očakáva pri západnom pobreží krajiny. Istotne neobíďte omračujúci výhľad na Perzský záliv s umelo vytvorenými ostrovčekmi Palm Islands z najvyššej stavby planéty Burj Khalifa (830 m), nádherné pláže v Dubai Marina alebo susednom Sharjah, či “exotické” lyžovanie v Mall of the Emirates (MOE).

Cestovateľské špeciality v širšom regióne

K vcelku lákavým cestovateľským cieľom s nemenej príťažlivými plážami sa zaraďuje “neďaleký” iránsky ostrov Kiš (Kish Island) so statusom zvláštnej bezvízovej zóny (pri jeho návšteve zo SAE získate výhodnú príležitosť navštíviť Irán bez zbytočných administratívnych prekážok). Skúste uvidieť i susedný Omán, ktorý Vás príjemne prekvapí svojou autenticitou a pohostinnosťou.

0