VLetenky

Spojené arabské emiráty s Niki od 163 EUR

Sheikh Zayed Grand Mosque
Neskutočne fotogenická Sheikh Zayed Mosque v Abú Dhabí (foto: Tanya Hart/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Do fenomenálnych SAE máte príležitosť vyraziť pri využití last minute ponuky ponuky charterových leteniek na krídlach leteckej spoločnosti Niki/Air Berlin (s odletom z viedenského letiska).

Spiatočné letenky do Spojených arabských emirátov sú k dispozícii za 163 EUR s odletom zo spomínanej Viedne dňa 13. júna (sobota) a s návratom z Abú Dhabí (AUH) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 20. júna 2015 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Abú Dhabí za 163 EUR (13.06.-20.06.2015)
Viedeň – Abú Dhabí za 170 EUR (05.09.-12.09.2015)

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty (SAE) sa rozkladajú na území s rozlohou 83600 km², kde žijevyše 8 miliónov obyvateľov. Krajinu administratívne tvorí sedem emirátov – Abú Dhabí, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Quwain, Ras al-Khainah a Fujairah. Nesmierne pôsobivé Abú Dhabí má status rozlohou najväčšieho emirátu a nájdete tu aj hlavné mesto SAE (s tým istým názvom).

Pútavý dubajský emirát

Atraktívny dubajský emirát s rovnomenným veľkomestom SAE Vás čaká pri západnom pobreží krajiny. Určite nevynechajte ohromujúci výhľad na Perzský záliv s umelo vytvorenými ostrovčekmi Palm Islands z najvyššej stavby planéty Burj Khalifa (830 m), prekrásne pláže v Dubai Marina alebo susednom Sharjah, či “exotické” lyžovanie v Mall of the Emirates (MOE).

Cestovateľské pozoruhodnosti v širšom regióne

K celkom lákavým cestovateľským cieľom s nemenej pôvabnými plážami sa radí “neďaleký” iránsky ostrov Kiš (Kish Island) so statusom zvláštnej bezvízovej zóny (pri jeho prehliadke zo SAE získate vhodnú možnosť navštíviť Irán bez zbytočných administratívnych prekážok). Skúste vzhliadnuť aj susedný Omán, ktorý Vás príjemne prekvapí svojou autentickosťou a pohostinnosťou.

0