VLetenky

Spojené arabské emiráty s Niki od 157 EUR

Sheikh Zayed Mosque
Fotogenická Sheikh Zayed Mosque v Abú Dhabí (foto: HISHAM BINSUWAIF/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Do grandióznych Spojených arabských emirátov (SAE) máte šancu vyraziť pri využití ponuky charterových leteniek na palube leteckej spoločnosti Niki/Air Berlin (s odletom z viedenského letiska).

Spiatočné letenky do SAE sú k dispozícii za 157 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu dňa 13. júna (sobota) a s návratom z Abú Dhabí (AUH) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 20. júna 2015 (ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky (za rovnakú sumu) môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 13. júna a návrat z Abú Dhabí (AUH) o 14 alebo 21 dní neskôr, t.j. dňa 27. júna alebo 4. júla 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Abú Dhabí za 157 EUR (13.06.-20.06.2015)

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty (SAE) sa rozprestierajú na území s rozlohou 83600 km², kde žije viac ako 8 miliónov obyvateľov. Krajinu administratívne vytvára sedem emirátov – Abú Dhabí, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Quwain, Ras al-Khainah a Fujairah. Nesmierne impresívne Abú Dhabí má status rozlohou najväčšieho emirátu a nájdete tu i hlavné mesto SAE (s rovnakým názvom).

Atraktívny dubajský emirát

Pútavý dubajský emirát s rovnomenným veľkomestom SAE Vás očakáva pri západnom pobreží krajiny. Istotne nevynechajte omračujúci výhľad na Perzský záliv s umelo vytvorenými ostrovčekmi Palm Islands z najvyššej stavby planéty Burj Khalifa (830 m), nádherné pláže v Dubai Marina alebo susednom Sharjah, či “exotické” lyžovanie v Mall of the Emirates (MOE).

Cestovateľské špaciality v širšom regióne

K vcelku lákavým cestovateľským cieľom s nemenej príťažlivými plážami sa zaraďuje “neďaleký” iránsky ostrov Kiš (Kish Island) so statusom zvláštnej bezvízovej zóny (pri jeho prehliadke zo SAE získate výhodnú možnosť navštíviť Irán bez zbytočných administratívnych prekážok). Skúste uvidieť i susedný Omán, ktorý Vás príjemne prekvapí svojou autenticitou a pohostinnosťou.

0