VLetenky

Spojené arabské emiráty s Enter Air od 226 EUR

Ras al-Khaimah
Emirát Ras al-Khaimah, Spojené arabské emiráty (foto: Artur Malinowski/Flickr/CC BY 2.0)

Do SAE si máte možnosť povyraziť (aj v rámci privítania Nového roku) vďaka ponuke priamych charterových letov na krídlach spoločnosti Enter Air z Katovíc (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Ras al-Khaimah sa dajú kúpiť za 969 PLN (alebo v prepočte cca 226 EUR) s odletom zo spomínaného katovického leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) od konca decembra 2018 do konca apríla 2019 (s predajom do aktualizácie / do vyčerpania /termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie spiatočnej letenky do Spojených arabských emirátov nech bude napr. odlet z Katovíc (KTW) dňa 21. apríla 2019 (nedeľa) s návratom z Ras al-Khaimah (RKT) dňa 28. apríla 2019 (nedeľa).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky do SAE môže byť odlet z Katovíc (KTW) dňa 30. decembra 2018 (nedeľa) s návratom z Ras al-Khaimah (RKT) dňa 6. januára 2019 (nedeľa).

Rezervácia leteniek:
Katovice – Ras al-Khaimah za 969 PLN / 226 EUR (21.04.2019-28.04.2019 / nedeľa – nedeľa)
Katovice – Ras al-Khaimah za 999 PLN / 233 EUR (30.12.2018-06.01.2019 / nedeľa – nedeľa)
Pozn.: Priame lety s odbavenou batožinou

KTW-RKT
Katovice, Poľsko – Ras al-Khaimah, SAE (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty (SAE) sa rozprestierajú na území s rozlohou 83600 km², kde žije viac ako 8 miliónov obyvateľov. Krajinu administratívne vytvára sedem emirátov – Abú Dhabí, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Quwain, Ras al-Khaimah a Fujairah. Neskutočne impresívne Abú Dhabí má status rozlohou najväčšieho emirátu a nájdete tu i hlavné mesto SAE (s tým istým názvom).

Dubajský emirát

Mimoriadne pútavý dubajský emirát s rovnomenným veľkomestom SAE Vás očakáva pri západnom pobreží krajiny. Istotne nevynechajte panoramatický výhľad na Perzský záliv s umelo vytvorenými ostrovčekmi Palm Islands z najvyššej stavby sveta Burj Khalifa (830 m), nádherné pláže v Dubai Marina alebo v susednom Sharjah, či “exotické” lyžovanie v Mall of the Emirates (MOE).

Cestovateľské špeciality v širšom regióne

K vcelku lákavým pozoruhodnostiam s nesmierne pôvanbými plážami patrí i “neďaleký” iránsky ostrov Kiš (Kish Island) so statusom zvláštnej bezvízovej zóny (pri jeho prehliadke zo SAE získate možnosť navštíviť Irán bez zbytočných administratívnych prekážok). Skúste uvidieť i susedný Omán, ktorý Vás príjemne prekvapí nielen svojou autenticitou a pohostinnosťou.

0