VLetenky

Spojené arabské emiráty s Enter Air od 182 EUR

Ras al-Khaimah
Emirát Ras al-Khaimah, Spojené arabské emiráty (foto: Artur Malinowski/Flickr/CC BY 2.0)

Do SAE si máte možnosť povyraziť pri využití ponuky priamych charterových letov na palube spoločnosti Enter Air z juhopoľských Katovíc (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Ras al-Khaimah sa predávajú za 779 PLN (alebo v prepočte cca 182 EUR) s odletom zo spomínaného katovického leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) od začiatku mája do polovice júna 2019 (s predajom do aktualizácie / do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky do Spojených arabských emirátov nech poslúži odlet z Katovíc (KTW) dňa 6. mája s návratom z Ras al-Khaimah (RKT) dňa 20. mája 2019.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky do SAE môže byť odlet z Katovíc (KTW) dňa 10. júna s návratom z Ras al-Khaimah (RKT) dňa 17. júna 2019.

Rezervácia leteniek:
Katovice – Ras al-Khaimah za 779 PLN / 182 EUR (06.05.-20.05.2019)
Katovice – Ras al-Khaimah za 779 PLN / 182 EUR (10.06.-17.06.2019)

Pozn.: Priame lety s odbavenou batožinou

KTW-RKT
Katovice, Poľsko – Ras al-Khaimah, SAE (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty (SAE) sa rozkladajú na území s rozlohou 83600 km², kde žije vyše 8 miliónov obyvateľov. Krajinu administratívne tvorí sedem emirátov – Abú Dhabí, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Quwain, Ras al-Khaimah a Fujairah. Nesmierne pôsobivé Abú Dhabí má status rozlohou najväčšieho emirátu a nájdete tu aj hlavné mesto SAE (s rovnakým názvom).

Dubajský emirát

Výnimočne lákavý dubajský emirát s rovnomenným veľkomestom SAE Vás čaká pri západnom pobreží krajiny. Určite nevynechajte panoramatický výhľad na Perzský záliv s umelo vytvorenými ostrovčekmi Palm Islands z najvyššej stavby sveta Burj Khalifa (830 m), prekrásne pláže v Dubai Marina alebo v susednom Sharjah, či “exotické” lyžovanie v Mall of the Emirates (MOE).

Cestovateľské pozoruhodnosti v širšom regióne

K celkom lákavým špecialitám s neskutočne príťažlivými plážami patrí aj “neďaleký” iránsky ostrov Kiš (Kish Island) so statusom zvláštnej bezvízovej zóny (pri jeho prehliadke zo SAE získate možnosť navštíviť Irán bez zbytočných administratívnych prekážok). Skúste spoznať aj susedný Omán, ktorý Vás príjemne prekvapí nielen svojou autentickosťou a pohostinnosťou.

0