VLetenky

Spojené arabské emiráty s Air Arabia od 200 EUR

Ras al-Khaimah
Emirát Ras al-Khaimah, Spojené arabské emiráty (foto: Artur Malinowski/Flickr/CC BY 2.0)

Na Arabský polostrov do “Emirátov” máte príležitosť vyraziť (aj) vďaka (novému) priamemu spojeniu pod taktovkou miestnej leteckej spoločnosti Air Arabia (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Spojených arabských emirátov (do Sharjah v blízkosti Dubaja) sú v predaji za 200 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od polovice septembra 2019 do konca marca 2020 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do SAE nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 18. septembra (streda) a návratom zo Sharjah (SHJ) dňa 22. septembra 2019 (nedeľa).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Sharjah za 200 EUR (18.09.-22.09.2019 / streda – nedeľa)

VIE-SHJ
Viedeň, Rakúsko – Sharjah, SAE (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty (SAE) sa rozkladajú na území s rozlohou 83600 km², kde žije vyše 8 miliónov obyvateľov. Krajinu administratívne tvorí sedem emirátov – Abú Dhabí, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Quwain, Ras al-Khaimah a Fujairah. Nesmierne pôsobivé Abú Dhabí má status rozlohou najväčšieho emirátu a nájdete tu aj hlavné mesto SAE (s rovnakým názvom).

Dubajský emirát

Výnimočne lákavý dubajský emirát s rovnomenným veľkomestom SAE Vás čaká pri západnom pobreží krajiny. Určite nevynechajte panoramatický výhľad na Perzský záliv s umelo vytvorenými ostrovčekmi Palm Islands z najvyššej stavby sveta Burj Khalifa (830 m), prekrásne pláže v Dubai Marina alebo v susednom Sharjah, či “exotické” lyžovanie v Mall of the Emirates (MOE).

Cestovateľské pozoruhodnosti v širšom regióne

K celkom pútavým špecialitám s neskutočne príťažlivými plážami patrí aj “neďaleký” iránsky ostrov Kiš (Kish Island) so statusom zvláštnej bezvízovej zóny (pri jeho prehliadke zo SAE získate možnosť navštíviť Irán bez zbytočných administratívnych prekážok). Skúste spoznať aj susedný Omán, ktorý Vás príjemne prekvapí nielen svojou autentickosťou a pohostinnosťou.

0

Add a Comment