VLetenky

Špicbergy s Norwegian Air Shuttle od 90 EUR

Svalbard
Dramatické večerné scenérie arktických nórskych Špicbergov (foto: Billy Lindblom/Flickr/CC BY 2.0)

Ak sa radíte k milovníkom Arktídy a zimy v tej ozajstnej podobe, máte príležitosť využiť (dnešnú) pozvánku škandinávskej spoločnosti Norwegian Air Shuttle na odhalenie mysterióznej krásy drsného nórskeho polárneho súostrovia s názvom Špicbergy alias Svalbard (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky na Špicbergy sú v predaji za 90 EUR s odletom z Oslo. Podmienkou dosiahnutia avizovanej sumy bude uplatnenie promokódu “BLACKFRIDAY” v priebehu 27. novembra (do 23:59).

Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu januára a februára 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Špicbergy môže byť odlet z nórskej metropoly Oslo (OSL) dňa 18. januára s návratom z Longyearbyen (LYR) dňa 22. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Oslo – Longyerbyen (Špicbergy) za 90 EUR (18.01.-22.01.2016 / s aplikovaným promokódom)

Letecký prískok do Nórska

Letecký prískok do Osla relatívne najekonomickejšie uskutočníte s ultra nízkonákladovkami Wizz Air a Ryanair. Wizz Air prevádzkuje lety z poľských Katovíc na letisko Oslo-Sandefjord (TRF). Ryanair obsluhuje spojenia na linke z Krakova do leteckého prístavu Oslo-Rygge (RYG).

Priamo na najväčší nórsky medzinárodný vzdušný prístav Oslo-Gardermoen (OSL) docestujete za celkom rozumný peniaz (na škandinávske pomery) i so samotnou spoločnosťou Norwegian Air Shuttle, ktorá sem operuje lety z Budapešti, z Krakova, z Prahy a z Viedne.

Svalbard

Vskutku pozoruhodný hlavný letecký prístav v špicbergskom sídle Longyearbyen s názvom Svalbard Airport alebo v nórskom jazyku Svalbard lufthavn (LYR/ENSB) má status “najsevernejšieho” letiska na svete s pravidelnou komerčnou osobnou dopravou. Famózne “Svalbard Airport” Vás očakáva necelých 1000 km od Severného pólu a pýši sa zemepisnou šírkou 78°14′46″N.

Najsevernejšie trvalo obývané miesto zemegule

Znamenitý drsný Svalbard, pokladaný v podstate za najsevernejšiu partiu európskeho svetadielu, nájdete zhruba na polceste medzi „kontinentálnou“ Európu a Severným pólom. Geograficky sa toto nórske súostrovie skladá z troch hlavných ostrovov – Špicbergy, Nordaustlandet a Edgeøya. Taktiež sa dá považovať za najsevernejšie trvale obývané miesto planéty, čomu toto fantastické súostrovie vďačí hlavne výraznému vplyvu pomerne teplého Golfského prúdu.

Lákavá základňa expedícií na Severný pól

Špicbergy vďaka svojej relatívne výhodnej polohe a celkovo priaznivej (leteckej) dostupnosti zvyčajne bývajú najčastejším štartovacím miestom pozemných výprav na Severný pól. Vzhľadom na obmedzenejšie možnosti ubytovania na Svalbarde (resp. na samotných Špicbergoch) sa odporúča organizačné záležitosti tohto charakteru riešiť v dostatočnom časovom predstihu.

0