VLetenky

Špicbergy s Norwegian Air Shuttle od 185 EUR

Svalbard
Najsevernejší bar sveta (78°55′N) v Ny-Ålesund (foto: NilsTillander/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Ak pred teplom uprednostňujete skôr chladnejšie podnebie, možno Vás poteší pozvánka škandinávskej spoločnosti Norwegian Air Shuttle na polárne Špicbergy (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na arktické súostrovie Špicbergy (do Longyearbyen) sa dajú kúpiť za 185 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas marca 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu lebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Špicbergy môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 16. marca (sobota) s návratom z nórskeho Longyearbyen (LYR) dňa 19. marca 2019 (utorok).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Longyerbyen (Špicbergy) za 185 EUR (16.03.-19.03.2019 / sobota – utorok)

BUD-LYR
Budapešť – Longyerbyen / Špicbergy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Svalbard

Vskutku pozoruhodný (hlavný) letecký prístav v špicbergskom sídle Longyearbyen pod názvom Svalbard Airport alebo v nórskom jazyku Svalbard lufthavn (LYR/ENSB) má status “najsevernejšieho” letiska na svete s pravidelnou komerčnou osobnou dopravou. Znamenité “Svalbard Airport” Vás čaká necelých 1000 km od Severného pólu a pýši sa zemepisnou šírkou 78°14′46″N.

Najsevernejšie trvalo obývané miesto planéty

Famózny drsný Svalbard, považovaný prakticky za najsevernejšiu časť európskeho kontinente, nájdete približne na polceste medzi pevninskou Európu a Severným pólom. Geograficky toto nórske súostrovie pozostáva z troch hlavných ostrovov – Špicbergy, Nordaustlandet a Edgeøya. Taktiež sa dá pokladať za najsevernejšie trvale obývané miesto zemegule, čomu toto fascinujúce súostrovie vďačí hlavne výraznému vplyvu pomerne teplého Golfského prúdu.

Pútavá základňa expedícií na Severný pól

Špicbergy zásluhou svojej relatívne výhodnej polohe a celkovo priaznivej (leteckej) dostupnosti obyčajne bývajú najčastejším štartovacím miestom pozemných výprav na Severný pól. Vzhľadom na obmedzené možnosti ubytovania na Svalbarde (resp. na samotných Špicbergoch) sa odporúča organizačnými záležitosťami tohto charakteru zaoberať v dostatočnom časovom predstihu.

0

Add a Comment