VLetenky

Špicbergy s Finnair od 176 EUR

Svalbard
Dych vyrážajúca mágia nórskeho polárneho súostrovia Svalbard (foto: RjOConnor/Pixabay/CC0)

Ak sa radíte k milovníkom Arktídy, máte príležitosť využiť pozvánku škandinávskej leteckej spoločnosti Finnair (aj v priebehu letných prázdnin 2016) na objavenie mysterióznej krásy drsného nórskeho polárneho súostrovia pod názvom Špicbergy (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky na Špicbergy sú v predaji za 176 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska. Za príplatok sa dá letieť aj z maďarskej Budapešti či z poľského Krakova.

Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 1. júna do 27. augusta 2016, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu vyplývajúcu z podmienok tarifu (resp. z cestovného obdobia) a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v priebehu letných mesiacov roku 2016 (s troma týždennými rotáciami).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Špicbergy môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 2. júla (sobota) s návratom z nórskeho Longyearbyen (LYR) dňa 10. júla 2016 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Praha – Longyerbyen (Špicbergy) za 176 EUR (02.07.-10.07.2016)
Praha – Longyerbyen (Špicbergy) za 4809 CZK (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Praha – Longyerbyen (Špicbergy) za 193 EUR (rezervácia v NJ)

Praha – Longyerbyen (Špicbergy) za 189 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Longyerbyen (Špicbergy) za 4978 CZK (rezervácia v ČJ)

Svalbard

Vskutku unikátny hlavný letecký prístav v špicbergskom sídle Longyearbyen s názvom Svalbard Airport alebo v nórskom jazyku Svalbard lufthavn (LYR/ENSB) má status “najsevernejšieho” letiska na svete s pravidelnou komerčnou osobnou dopravou. Famózne “Svalbard Airport” Vás očakáva necelých 1000 km od Severného pólu a pýši sa zemepisnou šírkou 78°14′46″N.

Najsevernejšie trvalo obývané miesto zemegule

Znamenitý drsný Svalbard, pokladaný v podstate za najsevernejšiu časť európskeho svetadielu, nájdete zhruba na polceste medzi kontinentálnou Európu a Severným pólom. Toto nórske súostrovie geograficky pozostáva z troch hlavných ostrovov – Špicbergy, Nordaustlandet a Edgeøya. Taktiež ho možno považovať za najsevernejšie trvale obývané miesto planéty, čomu toto fantastické súostrovie vďačí hlavne výraznému vplyvu relatívne teplého Golfského prúdu.

Atraktívna základňa expedícií na Severný pól

Špicbergy zásluhou svojej relatívne výhodnej polohy a celkovo priaznivej (leteckej) dostupnosti zvyčajne bývajú najčastejším štartovacím miestom pozemných výprav na Severný pól. Vzhľadom na obmedzenejšie možnosti ubytovania na Svalbarde (resp. na samotných Špicbergoch) sa odporúča organizačnými záležitosťami takéhoto charakteru zaoberať v dostatočnom časovom predstihu.

0