VLetenky

Špicbergy s Austrian Airlines od 278 EUR

Svalbard
Svalbardská lokalita Ny-Ålesund (foto: Andrew Shiva/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Ak pred teplom uprednostňujete skôr chladnejšie podnebie, možno Vás poteší pozvánka spoločnosti Austrian Airlines (v spolupráci s partnermi zo Star Alliance) na polárne Špicbery (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na arktické súostrovie Špicbergy (do Longyearbyen) sú v predaji za 278 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predajom do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu septembra 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Špicbergy nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 14. septembra s návratom z nórskeho Longyearbyen (LYR) dňa 21. septembra 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Longyerbyen (Špicbergy) za 278 EUR (14.09.-21.09.2018 – Seat24/Travelstart)

BUD-LYR
Viedeň, Rakúsko – Longyerbean, Špicbergy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Svalbard

Vskutku pozoruhodný (hlavný) letecký prístav v špicbergskom sídle Longyearbyen pod názvom Svalbard Airport alebo v nórskom jazyku Svalbard lufthavn (LYR/ENSB) má status “najsevernejšieho” letiska na svete s pravidelnou komerčnou osobnou dopravou. Znamenité “Svalbard Airport” Vás čaká necelých 1000 km od Severného pólu a pýši sa zemepisnou šírkou 78°14′46″N.

Najsevernejšie trvalo obývané miesto planéty

Famózny drsný Svalbard, považovaný prakticky za najsevernejšiu časť európskeho kontinente, nájdete približne na polceste medzi pevninskou Európu a Severným pólom. Geograficky toto nórske súostrovie pozostáva z troch hlavných ostrovov – Špicbergy, Nordaustlandet a Edgeøya. Takisto sa dá pokladať za najsevernejšie trvale obývané miesto zemegule, čomu toto fascinujúce súostrovie vďačí hlavne výraznému vplyvu relatívne teplého Golfského prúdu.

Lákavá základňa expedícií na Severný pól

Špicbergy zásluhou svojej relatívne výhodnej polohy a celkovo priaznivej (leteckej) dostupnosti obyčajne bývajú najčastejším štartovacím miestom pozemných výprav na Severný pól. Vzhľadom na obmedzené možnosti ubytovania na Svalbarde (resp. na samotných Špicbergoch) sa odporúča organizačnými záležitosťami tohto charakteru zaoberať v dostatočnom časovom predstihu.

0