VLetenky

Španielske Panenské ostrovy s Condor Airlines od 639 EUR

Vieques
“Španielske Panenské ostrovy” v podobe karibského Vieques (foto: Karan Jain/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Objaviť Španielske Panenské ostrovy (Portoriko) máte možnosť na palube nemeckej aerolínie Condor a partnerských amerických Cape Air (Cessna 402) pri odlete z Prahy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na portorický ostrov Vieques (geograficky tzv. “Španielske Panenské ostrovy) sú v predaji za 639 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas septembra 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Španielske Panenské ostrovy nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 14. septembra (sobota) a návrat z Vieques (VQS) dňa 21. septembra 2019 (sobota).

Rezervácia letenky:
Praha – Vieques za 639 EUR (14.09.-21.09.2019 / sobota – sobota)

PRG-VQS
Praha, Česká republika – Vieques, Portoriko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Španielske Panenské ostrovy (Portoriko)

Spanish Virgin Islands (USA)

Tropické (americké) “Spanish Virgin Islands” (geografický názov) nájdete v obľúbenom Karibskom mori smerom na východ od domovskej portorickej “pevniny” (resp. hlavného ostrova). Očakávajú Vás medzi východným pobrežím materského Portorika (prístavné mesto Fajardo) a (relatívne neveľmi vzdialenými) Americkými Panenskými ostrovmi (Saint Thomas s Charlotte Amalie).

Vieques, Culebra a niekoľko menších ostrovčekov

Medzi dva hlavné ostrovy tejto ostrovnej skupiny sa zaraďujú atraktívne Vieques (na juhu) a nemenej pútavá Culebra (na severe). Upúta však i množstvo menších susedných ostrovčekov, z ktorých za zmienku stoja predovšetkým malebné Isla Palomino (Palomino Island) a Cayo Icacos (Icacaos Island) – ležiace smerom k portorickému pobrežiu (resp. pri prístave Fajardo).

Skvelé plážové scenérie i svetielkujúce morské mikroorganizmy

Španielske Panenské ostrovy oslovia kľudnými piesočnatými plážami s výhodnými podmienkami pre kúpanie i surfovanie, ale aj odhaľovanie záhadného sveta skrytého pod morskou hladinou. Fascinujúce budú hlavne nočné plavby v regióne Bio-Bay Vieques (Bioluminiscent Bay alias Mosquito Bay) za svetielkujúcimi morskými organizmami (zaujímavá alternatíva k “pobrežnej” Bio Bay Fajardo).

Pokojné pláže na ostrovoch Vieques a Culebra

Na Vieques príjemne prekvapia (v južnej časti) Sun Bay Beach (Sun Bay National Park) a Navio Beach v blízkosti mesta Esperanza, ale aj Playa Caracas/Playa Corcho (Red Beach), Playa Pata Prieta (Secret Beach), Playa La Chiva (Blue Beach) či Playa La Plata (Silver Beach) v oblasti Vieques National Wildlife Refuge. Na neďalekom ostrove Culebra upútajú naopak (nielen) fotogenické Flamenco Beach (Playa Flamenco) a Zoni Beach (obidve v severnej časti).

0

Add a Comment