VLetenky

Španielska severoafrická Melilla s Iberiou od 198 EUR

Španielsko
Dramatické prímorské scenérie severoafrickej španielskej Melilly (foto: Miguel/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Španielsku enklávu v severnej Afrike pod názvom Melilla aj susedné Maroko máte možnosť vzhliadnuť (v jesennom období) pri využití tarifu leteckej spoločnosti Iberia (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do Melilly kúpite za 198 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 1. júna do 31. októbra 2015, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas októbra 2015 (a za príplatok i počas septembra 2015).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 7. októbra a návrat zo španielskej Melilly (MLN) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 14. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Melilla za 198 EUR (07.10.-14.10.2015)
Budapešť – Melilla za 201 EUR (rezervácia na webe dopravcu)
Budapešť – Melilla za 212 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Melilla za 215 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Melilla za 5726 CZK (rezervácia v ČJ)

Melilla

Príťažlivá Melilla, španielske teritóriom v severnej Afrike a zároveň súčasť Európskej únie, má podobný status ako takisto severoafrická Ceuta. V minulosti bola významným fenickým prístavom a neskôr sa zaradila do obrovitej Rímskej ríše. Ohraničuje ju Stredozemné more a Maroko, pričom najbližšie marocké mesto Nador sa nachádza asi 20 km na juh. Na hranicu s Marokom docestujete autobusom i “po svojich” a odtiaľ máte príležitosť využiť služby marockého železničného operátora ONCF.

0