VLetenky

Španielska severoafrická Melilla s Iberiou od 148 EUR

Playa de San Lorenzo
Playa de San Lorenzo v severoafrickej španielskej Melille (foto: Miguel/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Španielsku enklávu v severnej Afrike s názvom Melilla i susedné Maroko si možno pozrieť (aj počas letných prázdnin) pri využití zaujímavého tarifu leteckej spoločnosti Iberia (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Melilly sa dajú kúpiť za 109 GBP (alebo v prepočte cca 148 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky určujú max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v období od apríla 2015 do januára 2016.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. júla a návrat zo španielskej Melilly (MLN) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 8. júla 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Melilla za 109 GBP (01.07.-08.07.2015)
Viedeň – Melilla za 146 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Melilla za 167 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Melilla za 4569 CZK (rezervácia v ČJ)

Melilla

Pôvabná Melilla, španielske teritóriom v severnej Afrike a zároveň súčasť Európskej únie, má podobný status ako rovnako severoafrická Ceuta. V minulosti bola dôležitým fenickým prístavom a neskôr sa zaradila do gigantickej Rímskej ríše. Ohraničuje ju Stredozemné more a Maroko, pričom najbližšie marocké mesto Nador sa nachádza asi 20 km na juh. Na hranicu s Marokom doputujete autobusom aj “po svojich” a odtiaľ máte možnosť využiť služby marockého železničného operátora ONCF.

0