VLetenky

Španielska Mallorca s Ryanair od 60 EUR

Sa Calobra
Oblasť Torrent de Pareis/Sa Calobra na severozápade Mallorcy (foto: Morfheos/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Lákavú možnosť na spoznanie znamenitých Baleárskych ostrovov na konci sezóny ponúka letecká spoločnosť Ryanair (s odletom z bratislavského letiska M.R. Štefánika).

Spiatočné letenky na španielsku Mallorcu kúpite za 60 EUR s odletom zo spomínanej Bratislavy. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri cestovaní s príručnou batožinou (2 ks). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu ceno nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v druhej polke októbra 2015.

Príkladom rezervácie spiatočnej letenky na Mallorcu môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 19. októbra s návratom zo španielskej Palmy (PMI) dňa 26. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Palma de Mallorca za 60 EUR (19.10.-26.10.2015)

Mallorca

Španielsku Mallorcu, famózny ostrov v Stredozemnom mori, obýva zhruba 900 tisíc ľudí. I keď ju skôr poznáme najmä vďaka impresívnym plážam, sklamaní istotne nezostanú ani vášniví milovníci impozantných horských scenérií a fanúšikovia pešej turistiky. Najväčšie sídlo Mallorcy, okúzľujúce mesto Palma, zrejme nebude treba bližšie predstavovať.

Zo samotnej Palmy sa skúste vybrať na výpravu na sever do majestátneho pohoria Serra de Tramuntana a zdolať druhý najvyšší vrchol ostrova Puig de Massanella (1364 m). Svojou prítomnosťou nezabudnite poctiť aj fantastický kaňon Torrent de Pareis neďaleko Sa Calobra. Istotne neobíďte ani najsevernejší bod Mallorcy, nesmierne fotogenický mys Cap de Formentor.

0