VLetenky

Španielska Andalúzia s Ryanair od 72 EUR

Cabopino
Grandiózne Cabopino neďaleko prímorského letoviska Marbella (foto: Antonio/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen temperamentné rytmy flamenga si možno vychutnať počas pohodovej návštevy fenomenálnej Andalúzie s leteckou spoločnosťou Ryanair (s odletom z bratislavského letiska M.R. Štefánika).

Spiatočné letenky do španielskej Málagy sa predávajú za 72 EUR s odletom zo spomínanej slovenskej metropoly. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a cestovaní iba s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu sumu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v závere letného letového poriadku (t.j. v druhej polovici októbra 2015).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Andalúzie nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 16. októbra s návratom zo španielskej Málagy (AGP) dňa 23. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Málaga za 72 EUR (16.10.-23.10.2015)

Andalúzia

Fascinujúca Andalúzia (Andalucía), najľudnatejší španielsky región (okolo 8,5 milióna obyvateľov žijúcich na území s rozlohou viac ako 87 tisíc km²), má status najjužnejšej španielskej i európskej (kontinentálnej) oblasti. Popýšiť sa môže nielen pútavým pobrežím Stredozemného mora, ale aj atraktívneho Atlantiku. Andalúziu geograficko-politicky vytvára osem provincií – (od západu na východ) v severnej partii Huelva, Sevilla, Córdoba, Jaén a na juhu Cádiz, Málaga, Granada a Almería.

Nádherné pobrežie a impozantné pohorie Sierra Nevada

Prekrásne prímorské oblasti na brehoch Stredozemného mora ako Costa de Sol (v okolí Málagy) a Costa de Almería asi netreba predstavovať. Istotne však neobíďte ani gigantickú stredovekú pevnosť La Alhambra v Granade (postupne budovanú od roku 889), položenú na úpätí najvyššieho pohoria Iberského polostrova – majestátneho masívu Sierra Nevada (Mulhacén – 3478 m). Na opačnom konci Sierra Nevada (v provincii Málaga) natrafíte na pôvabné mestečko Ronda.

Geniálne andalúzske mestá

Pulzujúca 700-tisícová Sevilla, famózne hlavné mesto Andalúzie, vás istotne nesklame najmä úžasnou architektúrou – pôsobivé námestie “Plaza de España” či skvelý “Reales Alcázares” (najstarší stále používaný kráľovský palác v Európe). Na prehliadku priam volá najjužnejší bod európskej pevniny Tarifa s dramatickým Costa de la Luz a čarovný britský Gibraltár (z neďalekého prístavu Algeciras ste “za chvíľku” na africkom svetadieli pravidelnou lodnou dopravou). Svojou neskutočnou krásou však vôbec nezaostáva excelentné pobrežie Atlantiku v provinciách Cádiz a Huelva.

“Strašidelný” El Camino del Rey

Pokiaľ sa zaraďujete k milovníkom (poriadnej dávky) adrenalínu či dych berúcich horských scenérií (a zároveň netrpíte závratmi, resp. strachom z výšok), skúste pomerne exponovaný “El Camin(it)o del Rey” (situovaný asi 50 km na severozápad od Málagy) – často označovaný ako jeden z najnebezpečnejších “turistických chodníkov” na svete vôbec (obtiažnosť možno prirovnať k náročným ferratám).

0