VLetenky

Španielska Andalúzia s Ryanair od 64 EUR

Alhambra
La Alhambra v andalúzskej provincii Granada (foto: Tuxyso/Wikimedia Commons/CC-BY-SA-3.0)

Nielen temperamentné rytmy flamenga si máte možnosť vychutnať počas príjemnej návštevy geniálnej Andalúzie s leteckou spoločnosťou Ryanair (s odletom z bratislavského letiska).

Spiatočné letenky do španielskej Málagy sú v predaji za 64 EUR s odletom zo spomínanej slovenskej metropoly. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a cestovaní iba s príručnou batožinou (povolené 2 ks).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Andalúzie nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 13. apríla s návratom zo španielskej Málagy (AGP) dňa 24. apríla 2015.

Veľmi obmedzenom množstve ďalších termínov bude k dispozícii za príplatok (v relatívne rozumnej miere) v približne rovnakom časovom období (t.j. počas apríla 2015).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Málaga za 64 EUR (13.04.-24.04.2015)

Andalúzia

Fantastická Andalúzia (Andalucía), najľudnatejší španielsky región (okolo 8,5 milióna obyvateľov žijúcich na území s rozlohou vyše 87 tisíc km²), má status najjužnejšej španielskej aj európskej (pevninskej) oblasti. Pochváliť sa môže nielen atraktívnym pobrežím Stredozemného mora, ale aj pútavého Atlantiku. Andalúziu geograficko-politicky tvorí osem provincií – (od západu na východ) v severnej časti Huelva, Sevilla, Córdoba, Jaén a na juhu Cádiz, Málaga, Granada a Almería.

Prekrásne pobrežie a majestátne pohorie Sierra Nevada

Nádherné prímorské oblasti na brehoch Stredozemného mora ako Costa de Sol (v okolí Málagy) a Costa de Almería asi netreba predstavovať. Určite však nevynechajte ani oborovitú stredovekú pevnosť La Alhambra v Granade (postupne budovanú od roku 889), situovanú na úpätí najvyššieho pohoria Iberského polostrova – impozantného masívu Sierra Nevada (Mulhacén – 3478 m). Na opačnom konci Sierra Nevada (v provincii Málaga) naďabíte na príťažlivé mestečko Ronda.

Fenomenálna andalúzske mestá

Rušná 700-tisícová Sevilla, znamenité hlavné mesto Andalúzie, vás istotne nesklame hlavne skvelou architektúrou – impresívne námestie “Plaza de España” či skvelý “Reales Alcázares” (najstarší stále používaný kráľovský palác v Európe). Na prehliadku priam volá najjužnejší bod európskej pevniny Tarifa s magickým Costa de la Luz a kúzelný britský Gibraltár (z neďalekého prístavu Algeciras ste “za chvíľku” na africkom kontinente pravidelnou lodnou dopravou). Svojou neuveriteľnou krásou však vôbec nezaostáva vynikajúcu pobrežie Atlantiku v provinciách Cádiz a Huelva.

“Strašidelný” El Camino del Rey

Ak sa radíte k milovníkom (poriadnej dávky) adrenalínu či dych berúcich horských scenérií (a súčasne netrpíte závratmi, resp. strachom z výšok), skúste pomerne exponovaný “El Camin(it)o del Rey” (položený asi 50 km severozápadne od Málagy) – často označovaný ako jeden z najnebezpečnejších “turistických chodníkov” na svete vôbec (obtiažnosť sa dá prirovnať k náročným ferratám).

0