VLetenky

Soči s Transaero od 167 EUR

Soči Akvapark
Pôvabné čiernomorské scenérie v letovisku Soči (foto: Ivanaivanova/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

S pozvánkou na návštevu subtropického Soči i Krasnodarského kraja pre apolitických cestovateľov (s možnosťou návštevy Moskvy) prichádza letecká spoločnosť Transaero (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do juhoruského mesta Soči sa predávajú za 185 USD (alebo v prepočte cca 167 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve hlavne počas októbra 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 16. októbra s návratom z ruského Adler-Soči (AER) dňa 23. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Soči za 185 USD (16.10.-23.10.2015)
Pozn.: V prvom kroku rezervácie sa ukáže cena 197 USD, ktorá sa zmení po prekliknutí na 185 USD

Soči a široké okolie

Subtropické Soči

Populárne prímorské letovisko, skoro 350-tisícové Soči, vás čaká v juhovýchodnej partii Krasnodarského kraja (s prevažne subtropickým podnebím). Vo februári 2014 tu (resp. v neďalekom turistickom stredisku Krasnaja Poľana) prebehli Zimné olympijské hry 2014, pričom samotné Soči sa radí k najteplejším miestam vôbec, kde sa kedy v histórii odohrávali ZOH.

Pozoruhodný Krasnodar

Trišvrtemiliónový Krasnodar, administratívno-politické centrum práve spomenutého Krasnodarského kraja, nájdete asi 150 km na severovýchod od štvrťmliónového čiernomorského prístavu Novorossijsk. Západ Krasnodarského kraja obmývajú vody Azovského mora, juh tvorí čiernomorské pobrežie, na juhovýchode hraničí s (gruzínskym) Abcházskom, zatiaľ čo na východe susedí s ruskou Karačajsko-čerkeskou republikou aj Stavropoľským krajom a na severe s Rostovskou oblasťou.

Lákavý Gidroaviasalon v Gelendžiku a pútavé obojživelné lietadlá Beriev

Vášnivých milovníkov letectva zrejme upúta fy Beriev, ktorá sa zaoberá výrobou “obojživelných” lietadiel (amphibous aircraft) v ruskom Taganrogu (od roku 1934). Spoločnosť taktiež každé dva roky organizuje pôsobivý Gidroaviasalon v Gelendžiku (v pomerne neveľkej vzdialenosti od Novorossijsku), striedajúci sa z moskovskou air show MAKS. V budúcom roku sa gelendžický Gidroaviasalon s najväčšou pravdepodobnosťou opäť uskutoční na začiatku (resp. v prvej polovici) septembra 2016.

Atraktívne scenérie v susedných regiónoch i skvelý Kaukaz

Z ďalších cestovateľských cieľov v širšom okolí skúste impresívnu Adygejskú republiku (s hlavným mestom Majkop), ktorú relatívne rozľahlý Krasnodarský kraj obklopuje zo všetkých strán. Niekoľko pozoruhodností leží i v Stavropoľskom kraji a Rostovskej oblasti (úžasný Rostov na Done). V susednej Karačajsko-čerkeskej republike (v pomerne neveľkej vzdialenosti od hraníc s Gruzínskom) Vás očakáva i fantastický Elbrus (5642 m), najvyšší vrch Kaukazu (a podľa niektorých metodík aj Európy).

0