VLetenky

Škótsko s Ryanair za 30 EUR

Trossachs
Ben A’an v národnom parku Loch Lomond and The Trossachs (foto: john mcsporran/Flickr/CC BY 2.0)

Pohodový výlet (na začiatku teplejšieho obdobia) do výnimočne fotogenického Škótska máte možnosť podniknúť s leteckou spoločnosťou Ryanair (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do škótskej metropoly Edimburgh sa dajú kúpiť za 30 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas apríla 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Škótska nech bude napr. odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 1. apríla s návratom zo škótskeho Edinburghu (EDI) dňa 12. apríla 2018.

Rezervácia leteniek:
Bratislava – Edinburgh za 30 EUR (01.04.-12.04.2018)

BTS-EDI
Bratislava – Edinburgh (mapa: OpenStreetMap.org a jeho prispievatelia/CC BY-SA 2.0/ODbL 1.0)

Škótsko

Neskutočne príťažlivá oblasť Highlands

Najčarovnejšou oblasťou Škótska bude nepochybne Highlands s najvyšším vrchom Veľkej Británie, dramatickým masívom Ben Nevis (1344 m). Vo “Vysočine” Vás očakávajú nielen znamenité horské jazerá – ako vcelku pohodové Loch Lomond (v relatívne neveľkej vzdialenosti od najľudnatejšieho škótskeho sídla Glasgow) či o niečo slávnejšie Loch Ness (pri Inverness). Skúste docestovať až na najsevernejšiu lokalitu “pevninskej” Veľkej Británie s názvom John o’Groats.

Východná časť Škótska

Impresívny polmiliónový Edinburgh, hlavné (aj keď nie najľudnatejšie mesto) Škótska, sa môže pochváliť nádherným stredovekým hradom. Mimochodom, na škótskom území Vás čaká ďalších šestnásť celkom zachovaných pevností a zámkov. V žiadnom prípade neobíďte kúzelný Dunnottar Castle, situovaný zhruba 20 km južne od pozoruhodného Aberdeenu.

Hebridy, Shetlandy a Orkneje ako súčasť Škótska

Pod dych berúcou krásou oplývajúce Škótsko sa geograficky (a administratívno-politicky) radia aj relatívne riedko osídlené súostrovia Hebridy (západne od pevniny), Shetlandy a Orkneje (smerom na severovýchod od “mainland”). Z nich sú zrejme (hlavne pre vášnivých milovníkov letectva) celkovo najlákavejšie atraktívne Orkney Islands s najkratším komerčným letom na svete vôbec.

Najkratšia osobná letecká linka na svete

Pravidelná (sezónna) linka, resp. let spoločnosti Loganair na trase z Westray Island (WRY) do Papa Westray Island (PPW) Vám zaberie len (necelé) dve minúty. Túto leteckú špecialitu možno vyskúšať i v rámci ponuky Orkney Sightseer z politického a kultúrneho centra Orknejských ostrovov Kirkwall (kam doletíte z Edinburghu prakticky s tou istou leteckou spoločnosťou).

0