VLetenky

Škótsko s Ryanair od 68 EUR

Dunnotta Castler
Jeden z najpopulárnejších škótskych hradov Dunnottar Castle (foto: Jiaren Lau/Flickr/CC BY 2.0)

Pohodový jesenný výlet do mimoriadne fotogenického Škótska máte príležitosť podniknúť na krídlach leteckej spoločnosti Ryanair (s odletom z bratislavského letiska M.R. Štefánika).

Spiatočné letenky do Škótska sú v predaji od 68 EUR s odletom zo spomínanej Bratislavy. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cene nájdete vo veľmi obmedzenom množstve ku koncu letného letového poriadku.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Škótska nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 11. októbra s návratom z Edinburghu (EDI) dňa 21. októbra 2015.

Rezervácia leteniek:
Bratislava – Edinburgh za 68 EUR (11.10.-21.10.2015)

Škótsko

Neskutočne príťažlivá oblasť Highlands

Najčarovnejšou oblasťou Škótska bude nepochybne Highlands s najvyšším vrchom Veľkej Británie, dramatickým masívom Ben Nevis (1344 m). Vo “Vysočine” Vás očakávajú nielen znamenité horské jazerá – ako vcelku príjemné Loch Lomond (v relatívne neveľkej vzdialenosti od najľudnatejšieho škótskeho sídla Glasgow) či o niečo slávnejšie Loch Ness (pri Inverness). Skúste docestovať až na najsevernejšiu lokalitu “pevninskej” Veľkej Británie s názvom John o’Groats.

Východná časť Škótska

Impresívny polmiliónový Edinburgh, hlavné (aj keď nie najľudnatejšie mesto) Škótska, sa môže pochváliť nádherným stredovekým hradom. Mimochodom, na škótskom území Vás čaká ďalších šestnásť celkom zachovaných pevností a zámkov. V žiadnom prípade neobíďte kúzelný Dunnottar Castle, situovaný zhruba 20 km južne od pozoruhodného Aberdeenu.

Hebridy, Shetlandy a Orkneje ako súčasť Škótska

Pod dych berúcou krásou oplývajúce Škótsko sa geograficky (a administratívno-politicky) radia aj relatívne riedko osídlené súostrovia Hebridy (západne od pevniny), Shetlandy a Orkneje (smerom na severovýchod od “mainland”). Z nich sú zrejme (hlavne pre vášnivých milovníkov letectva) celkovo najlákavejšie veľmi atraktívne Orkney Islands s najkratším komerčným letom na svete vôbec.

Najkratšia osobná letecká linka na svete

Pravidelná (sezónna) linka, resp. let spoločnosti Loganair na trase z Westray Island (WRY) do Papa Westray Island (PPW) Vám zaberie len (necelé) dve minúty. Túto leteckú špecialitu máte šancu zrealizovať aj v rámci ponuky Orkney Sightseer z politického a kultúrneho centra Orknejských ostrovov Kirkwall (kam doletíte z Edinburghu prakticky s tou istou leteckou spoločnosťou).

0