VLetenky

Škótsko s Ryanair od 30 EUR

Ben A'an
Ben A’an v národnom parku Loch Lomond and The Trossachs (foto: john mcsporran/Flickr/CC BY 2.0)

Pohodový výlet počas “predĺženého víkendu” (v chladnejšom období) do výnimočne fotogenického Škótska máte príležitosť podniknúť s leteckou spoločnosťou Ryanair (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do škótskej metropoly Edimburgh sa predávajú za 30 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Škótska môže byť odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 26. januára (štvrtok) s návratom zo škótskeho Edinburghu (EDI) dňa 29. januára 2017 (nedeľa).

Rezervácia leteniek:
Bratislava – Edinburgh za 30 EUR (26.01.-29.01.2017)

Škótsko

Nesmierne pôvabná oblasť Highlands

Najkúzelnejšou oblasťou Škótska bude nepochybne Highlands s najvyšším vrchom Veľkej Británie, magickým masívom Ben Nevis (1344 m). Vo “Vysočine” Vás čakajú nielen famózne horské jazerá – ako celkom pohodové Loch Lomond (v pomerne neveľkej vzdialenosti od najľudnatejšieho škótskeho sídla Glasgow) či o čosi slávnejšie Loch Ness (pri Inverness). Skúste doputovať až na najsevernejšiu lokalitu “pevninskej” Veľkej Británie pod názvom John o’Groats.

Východná partia Škótska

Pôsobivý polmiliónový Edinburgh, hlavné (i keď nie najľudnatejšie mesto) Škótska, sa môže popýšiť prekrásnym stredovekým hradom. Mimochodom, na škótskom území Vás očakáva ďalších šestnásť vcelku zachovaných pevností a zámkov. V žiadnom prípade nevynechajte čarovný Dunnottar Castle, položený približne 20 km južne od pozoruhodného Aberdeenu.

Hebridy, Shetlandy a Orkneje ako súčasť Škótska

Pod dych berúcou krásou oplývajúce Škótsko sa geograficky (a administratívno-politicky) zaraďujú i pomerne riedko osídlené súostrovia Hebridy (západne od pevniny), Shetlandy a Orkneje (smerom na severovýchod od “mainland”). Z nich sú pravdepodobne (najmä pre vášnivých milovníkov letectva) celkovo najpútavejšie atraktívne Orkney Islands s najkratším komerčným letom na svete vôbec.

Najkratšia osobná letecká linka na svete

Pravidelná (sezónna) linka, resp. let spoločnosti Loganair na trase z Westray Island (WRY) do Papa Westray Island (PPW) Vám zaberie iba (necelé) dve minúty. Túto leteckú špecialitu máte možnosť podniknúť aj v rámci ponuky Orkney Sightseer z politického a kultúrneho centra Orknejských ostrovov Kirkwall (kam doletíte z Edinburghu v podstate s rovnakou leteckou spoločnosťou).

0