VLetenky

Skiathos so Small Planet Airlines od 138 EUR

Grécko
Na ostrove Skiathos si prídu leteckí nadšenci na svoje (foto: Flo Weiss/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Pokiaľ sa radíte k vášnivým milovníkom letectva a súčasne uvažujete nad výletom k moru (na začiatku sezóny), mohla by Vám padnúť vhod last minute ponuka charterových leteniek so spoločnosťou Small Planet Airlines na populárny grécky ostrov Skiathos (s odletom z Katovíc).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na subtropické súostrovie Skiathos sú k dispozícii za 578 PLN (alebo v prepočte cca 138 EUR) s odletom z katovického leteckého prístavu (KTW) dňa 10. júna (sobota) a návratom z gréckeho letiska “Alexandros Papadiamantis” (JSI) do Varšavy (WAW) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 17. júna 2017 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Katovice – Skiathos za 578 PLN / 138 EUR (10.06.-17.06.2017)

Skiathos

Obľúbený Skiathos Vás čaká v gréckom súostroví Severné Sporady. Na území s rozlohou takmer 50 km² a dĺžkou pobrežia 44 km Vás privíta viac ako šesťdesiatka nádherných piesočnatých pláží. Z tých s najpríťažlivejšími plážovými scenériami spomeňme aspoň Banana a Kokukounaries v juhozápadnej partii či pôvabnú Lalaria s tajomným skalným oknom v severnej časti.

Nenechajte si ujsť ani neďaleké čarovné ostrovčeky Argos a Tsugrias, či príjemný “umelecký” ostrov Skopelos. Na Skiathose naďabíte i na niekoľko pozoruhodných chrámov a kláštorov. Dobre si oddýchnete a zabavíte sa v jednej z mnohých tradičných gréckych tavern pri výborných miestnych kulinárskych špecialitách, lahodnom víne a vynikajúcej stredomorskej muzike.

Skiathos “Alexandros Papadiamantis” Airport

Nadšených leteckých entuziastov však pravdepodobne najviac okúzli vskutku pútavý letecký prístav “Alexandros Papadiamantis” (JSI/LGSK), situovaný zhruba 4 km severne od centra samotného mesta Skiathos. Miestne letisko s prezývkou “grécky Sint Maarten” ponúka (nielen pre leteckých fanúšikov) úžasné podmienky na pozorovanie a fotografovanie lietadiel (spotting).

Pomerne úzku i krátku vzletovú a pristávaciu dráhu (VPD) s dĺžkou 1628 m a orientáciou 2/20 (cca 20°/200°) na oboch stranách vcelku dramaticky ukončujú vody Egejského mora. Pri priblížení zo severu vzhľadom na sklon dráhy v nízkej letovej hladine piloti vôbec nevidia južný koniec “runway” (opakované pokusy o pristátie rozhodne sa nezaraďujú k mimoriadnym javom). Skúste tavernu Milos (pôvodne veterný mlyn) pre fotografovanie strojov prichádzajúcich na dráhu 20 z relatívne bezpečnej vzdialenosti (v reštaurácii “nájdete” aj približné príchody lietadiel na Skiathos Airport).

0