VLetenky

Skiathos so Small Planet Airlines od 113 EUR

Grécko
Na ostrove Skiathos sa leteckí nadšenci nebudú nudiť (foto: Flo Weiss/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Ak sa zaraďujete k vášnivým milovníkom letectva a zároveň rozmýšľate nad výletom k moru (v rámci “predĺženého leta”), mohla by sa Vám hodiť last minute ponuka charterových leteniek so spoločnosťou Small Planet Airlines na obľúbený grécky ostrov Skiathos (s odletom z Katovíc).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na stredomorské súostrovie Skiathos sú k dispozícii za 481 PLN (alebo v prepočte cca 113 EUR) s odletom z katovického leteckého prístavu (KTW) dňa 9. septembra (sobota) a návratom z gréckeho letiska “Alexandros Papadiamantis” (JSI) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 16. septembra 2017 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Katovice – Skiathos za 481 PLN / 113 EUR (09.09.-16.09.2017)

Skiathos

Populárny Skiathos Vás očakáva v gréckom súostroví Severné Sporady. Na území s rozlohou skoro 50 km² a dĺžkou pobrežia 44 km Vás privíta vyše šesťdesiatka prekrásnych piesočnatých pláží. Z tých s najpôvabnejšími plážovými scenériami spomeňme aspoň Banana a Kokukounaries v juhozápadnej časti či príťažlivú Lalaria s mysterióznym skalným oknom v severnej časti.

Nenechajte si ujsť ani neďaleké kúzelné ostrovčeky Argos a Tsugrias, či pohodový “umelecký” ostrov Skopelos. Na Skiathose natrafíte aj na niekoľko pozoruhodných chrámov a kláštorov. Dobre si oddýchnete a zabavíte sa v jednej z mnohých typických gréckych tavern pri vynikajúcich miestnych kulinárskych špecialitách, lahodnom víne a výbornej stredomorskej muzike.

Skiathos “Alexandros Papadiamantis” Airport

Nadšených leteckých entuziastov však zrejme najviac očarí vskutku lákavý letecký prístav “Alexandros Papadiamantis” (JSI/LGSK), položený približne 4 km na sever od centra samotného mesta Skiathos. Miestne letisko s prezývkou “grécky Sint Maarten” núka (nielen pre leteckých priaznivcov) skvelé podmienky na pozorovanie a fotografovanie lietadiel (spotting).

Relatívne úzku aj krátku vzletovú a pristávaciu dráhu (VPD) s dĺžkou 1628 m a orientáciou 2/20 (cca 20°/200°) na oboch stranách celkom dramaticky ukončujú vody Egejského mora. Pri priblížení zo severu vzhľadom na sklon dráhy v nízkej letovej hladine piloti vôbec nevidia južný koniec “runway” (opakované pokusy o pristátie rozhodne sa neradia k výnimočným javom). Skúste tavernu Milos (pôvodne veterný mlyn) pre fotografovanie strojov prichádzajúcich na dráhu 20 z pomerne bezpečnej vzdialenosti (v reštaurácii “nájdete” i približné príchody lietadiel na Skiathos Airport).

0