VLetenky

Sint Maarten s KLM od 548 EUR

Philipsburg
Svetoznáma Maho Beach s B747 spoločnosti KLM (foto: Richie Diesterheft/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen leteckí entuziasti majú šancu sa vydať na výlet za spottingom na preslávenú Maho Beach na karibskom Svätom Martine na palube B747 holandskej aerolínie KLM (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na holandský Sint Maarten kúpite za 548 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Za podobnú sumu možno letieť i z Budapešti, z Prahy a z Krakova.

Tarifné podmienky určujú odlety v období 08.05.-30.06. a 17.08.-30.09.2015, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 14. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) v druhej polovici júna a od konca augusta do konca septembra 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 29. júna s návratom z karibského Sint Maarten (SXM) dňa 14. júla 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Sint Maarten za 548 EUR (29.06.-14.07.2015)
Viedeň – Sint Maarten za 551 EUR (rezervácia v AJ)
Viedeň – Sint Maarten za 560 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Sint Maarten za 565 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Sint Maarten za 15410 CZK (rezervácia v ČJ)

Sint Maarten

Atraktívny Svätý Martin Vás čaká v príťažlivom karibskom súostroví Malé Antily medzi Anguillou (položenou severným smerom od neho) a tak trochu “megalomanským” Saint Barthélemy alias St. Barths (situovaným smerom na juh). Tento obľúbený tropický ostrov sa rozdeľuje na dve partie – severná, francúzska časť sa nazýva Saint Martin, zatiaľ čo juh zaberá samotný holandský Sint Maarten.

Raj pre fanúšikov leteckého sveta

V tomto prekrásnom kúte Karibiku si prídu na svoje predovšetkým vášniví milovníci letectva – fenomenálnu spotterskú Maho Beach nájdete vo veľmi tesnej blízkosti miestneho medzinárodného letiska Princess Juliana Intl Airport (SXM). Vzletová a pristávacia dráha na letisku Gustáva III. (SBH) na neďalekom “St. Barths” s dĺžkou 650 m sa zaraďuje k najkratším na svete, čo sa týka pravidelnej leteckej dopravy (presvedčte sa o tom počas zhruba 15 minút trvajúceho letu z SXM).

Nielen nádherné karibské pláže

Ukrátení však istotne v žiadnom prípade nezostanú samozrejme ani priaznivci pôvabných piesočnatých pláží Karibského mora, príjemných vodných športov, pohodového plážového leňošenia či odhaľovania dobre ukrytých krás fascinujúceho podmorského sveta farebných koralov. Celý úžasný Svätý Martin si vychutnáte ako na dlani z jeho najvyššieho bodu Pic du Paradis (424 m), na ktorý (ako napovedá samotný názov) naďabíte vo francúzskej “polovici” ostrova.

0