VLetenky

Sint Maarten s Delta Air Lines za 507 EUR

Philipsburg
Preslávená Maho Beach s B747 holandskej aerolinky KLM (foto: alljengi/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen leteckí entuziasti majú príležitosť vyraziť na výlet za spottingom na legendárnu Maho Beach na karibskom Svätom Martine (s možnosťou krátkej návštevy New Yorku) so spoločnosťou Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými aerolíniami z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na holandský Sint Maarten sa dajú kúpiť za 507 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky stanovujú odlety od 16. augusta 2015 do 28. marca 2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 30. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od polovice októbra 2015 do konca februára 2016 (s výnimkou obdobia zimných sviatkov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Svättý Martin nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 3. novembra s návratom z karibského Sint Maarten (SXM) dňa 19. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Sint Maarten za 507 EUR (03.11.-19.11.2015)
Viedeň – Sint Maarten za 507 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Sint Maarten za 523 EUR (rezervácia v NJ)

Sint Maarten

Pútavý Svätý Martin Vás očakáva v pôvabnom karibskom súostroví Malé Antily medzi Anguillou (položenou severným smerom od neho) a tak trošku “megalomanským” Saint Barthélemy alias St. Barths (položeným smerom na juh). Tento populárny tropický ostrov sa delí na dve časti – severná, francúzska partia sa nazýva Saint Martin, kým juh zaberá samotný holandský Sint Maarten.

Raj pre priaznivcov leteckého sveta

V tomto nádhernom kúte Karibiku si prídu na svoje predovšetkým vášniví milovníci letectva – geniálnu spotterskú Maho Beach nájdete vo veľmi tesnej blízkosti miestneho medzinárodného letiska Princess Juliana Intl Airport (SXM). Vzletová a pristávacia dráha na letisku Gustáva III. (SBH) na neďalekom “St. Barths” s dĺžkou 650 m sa radí k najkratším na svete, čo sa týka pravidelnej leteckej dopravy (presvedčte sa o tom počas približne 15 minút trvajúceho letu z SXM).

Nielen prekrásne karibské pláže

Ukrátení však určite v žiadnom prípade neostanú samozrejme ani fanúšikovia príťažlivých piesočnatých pláží Karibského mora, pohodových vodných športov, príjemného plážového leňošenia či objavovania dobre skrytých krás fantastického podmorského sveta farebných koralov. Celý skvelý Svätý Martin si vychutnáte ako na dlani z jeho najvyššieho bodu Pic du Paradis (424 m), na ktorý (ako napovedá samotný názov) narazíte vo francúzskej “polovici” ostrova.

0