VLetenky

Sint Maarten s American Airlines od 427 EUR

Maho Beach
Sint Maarten – raj spotterov alias legendárna Maho Beach (foto: Richie Diesterheft/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen leteckí entuziasti majú šancu podniknúť cestu za spottingom na preslávenú Maho Beach na karibskom Svätom Martine pri využití ponuky charterových leteniek na palube American Airlines (a partnerov) z Viedne (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Sint Maarten sú k dispozícii za 427 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 6. marca s návratom z holandského Sint Maarten (SXM) dňa 19. marca 2019 (ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Sint Maarten za 427 EUR (06.03.-19.03.2019)
Pozn.: Cena s odbavenou batožinou

VIE-SXM
Viedeň, Rakúsko – Sint Maarten, Holandsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Sint Maarten

Pútavý Svätý Martin Vás čaká v príťažlivom karibskom súostroví Malé Antily medzi Anguillou (situovanom severným smerom od neho) a tak trochu “megalomanským” Saint Barthélemy alias St. Barths (položeným smerom na juh). Tento obľúbený tropický ostrov sa rozdeľuje na dve partie – severná, francúzska časť sa nazýva Saint Martin, kým juh zaberá samotný holandský Sint Maarten.

Raj pre fanúšikov leteckého sveta

V tomto prekrásnom kúte Karibiku si prídu na svoje najmä vášniví milovníci letectva – fenomenálnu spotterskú Maho Beach nájdete vo veľmi tesnej blízkosti miestneho medzinárodného letiska Princess Juliana Intl Airport (SXM). Vzletová a pristávacia dráha na letisku Gustáva III. (SBH) na neďalekom “St. Barths” s dĺžkou 650 m sa zaraďuje k najkratším na svete, čo sa týka pravidelnej leteckej dopravy (presvedčte sa o tom počas zhruba 15 minút trvajúceho letu z SXM).

Nielen nádherné karibské pláže

Ukrátení však istotne v žiadnom prípade nezostanú samozrejme ani priaznivci pôvabných piesočnatých pláží Karibského mora, príjemných vodných športov, pohodového plážového leňošenia či odhaľovania dobre ukrytých krás fascinujúceho podmorského sveta farebných koralov. Celý úžasný Svätý Martin si vychutnáte ako na dlani z jeho najvyššieho bodu Pic du Paradis (424 m), na ktorý (ako napovedá samotný názov) naďabíte vo francúzskej “polovici” ostrova.

0