VLetenky

Sint Eustatius s KLM od 640 EUR

Svätý Eustach
Oranjestad (Lower Town), Sint Estatius (foto: Walter Hellebrand/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Cestu na karibské súostrovie Sint Eustatius (Svätý Eustach) máte možnosť podniknúť vďaka spoločnosti Air France-KLM (Sky Team) v spolupráci s partnerským Winair (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na holandský ostrov Sint Eustatius sa dajú kúpiť za 640 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 29.08.-16.12.2021 a 10.01.-31.05.2022, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od septembra 2021 do mája 2022.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 10. septembra s návratom z holandského Sint Eustatius (EUX) dňa 24. septembra 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Sint Eustatius za 640 EUR (10.09.-24.09.2021)

VIE-EUX
Viedeň, Rakúsko – Sint Eustatius, BES Islands (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Sint Eustatius

Pútavý Svätý Eustach Vás čaká v príťažlivom karibskom súostroví Malé Antily medzi ostrovom Saba (situovaným severozápadným smerom od neho), atraktívnym Svätým Krištofom (smerom na juhovýchod) a tak trochu “megalomanským” Saint Barthélemy alias St. Barths (položeným smerom na severovýchod). Tento obľúbený tropický ostrov adminstratívne-politicky patrí do holandského zámorského územia BES Islands (Bonaire, Sint Eustatius a Saba).

Zaujímavosti pre fanúšikov leteckého sveta

V tomto prekrásnom kúte Karibiku si prídu na svoje aj vášniví milovníci letectva. V rámci tohto itinerára pri prílete na miestne letisko F. D. Roosevelt Airport (EUX) sa presvedčíte o tom počas 20 minút trvajúceho letu zo Sint Maarten (SXM) lietadlom DHC-6 Twin Otter spoločnosti Winair (predchádzajúci let na SXM s KLM z AMS zahŕňa i extrémne nízky prelet ponad legendárnu Maho Beach).

Nielen nádherné karibské scenérie

Ukrátení však určite v žiadnom prípade neostanú samozrejme ani priaznivci pôvabných horských panorám či pohodových pláží Karibiku (aj v oblasti miestneho centra Oranjestad). Celý ostrovček Sint Eustatius (sopečného pôvodu) – s výhodnými podmienkami i pre pešiu turistiku – si vychutnáte ako na dlani z jeho najvyššieho bodu Quill (601 m), na ktorý naďabíte v centrálnej časti ostrova.

0