VLetenky

Sint Eustatius s KLM od 638 EUR

Svätý Eustach
Oranjestad (Lower Town), Sint Estatius (foto: Walter Hellebrand/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Výlet na karibské súostrovie Sint Eustatius (Svätý Eustach) máte možnosť podniknúť zásluhou spoločnosti Air France-KLM (Sky Team) v spolupráci s partnerským Winair (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na holandský ostrov Sint Eustatius sa dajú kúpiť za 638 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 05.03.-23.06. a 29.08.-30.11.2021, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 16. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od apríla do októbra 2021.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 4. júna s návratom z holandského Sint Eustatius (EUX) dňa 19. júna 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Sint Eustatius za 638 EUR (04.06.-19.06.2021)

VIE-EUX
Viedeň, Rakúsko – Sint Eustatius, BES Islands (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Sint Eustatius

Lákavý Svätý Eustach Vás očakáva v pôvabnom karibskom súostroví Malé Antily medzi ostrovom Saba (položeným severozápadným smerom od neho), atraktívnym Svätým Krištofom (smerom na juhovýchod) a tak trošku “megalomanským” Saint Barthélemy alias St. Barths (situovaným smerom na severovýchod). Tento populárny tropický ostrov adminstratívne-politicky patrí do holandského zámorského územia BES Islands (Bonaire, Sint Eustatius a Saba).

Zaujímavosti pre priaznivcov leteckého sveta

V tomto nádhernom kúte Karibiku si prídu na svoje aj vášniví milovníci letectva. V rámci tohto itinerára pri prílete na miestne letisko F. D. Roosevelt Airport (EUX) sa presvedčíte o tom počas 20 minút trvajúceho letu zo Sint Maarten (SXM) lietadlom DHC-6 Twin Otter spoločnosti Winair (predchádzajúci let na SXM s KLM z AMS zahŕňa aj extrémne nízky prelet ponad preslávenú Maho Beach).

Nielen prekrásne karibské scenérie

Ukrátení však istotne v žiadnom prípade nezostanú samozrejme ani fanúšikovia príťažlivých horských panorám či príjemných pláží Karibiku (i v oblasti miestneho centra Oranjestad). Celý ostrovček Sint Eustatius (sopečného pôvodu) – s vhodnými podmienkami aj pre pešiu turistiku – si vychutnáte ako na dlani z jeho najvyššieho bodu Quill (601 m), na ktorý natrafíte v centrálnej partii ostrova.

0