VLetenky

Singapur s Xiamen Airlines od 468 EUR

Singapore F1 Grand Prix
Večerné Levie mesto cez Singapore Grand Prix (foto: chensiyuan/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Nielen grandiózny bezvízový Singapur máte príležitosť navštíviť pri využití tarifu spoločnosti Xiamen Airlines v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do “Levieho mesta” Singapur (v rovnomennej krajinke v Indočíne) sa predávajú za 468 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety do 31. januára 2016, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) od začiatku novembra do konca januára 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť byť odlet z viedenského letiska (VIE) dňa 11. januára s návratom zo Singapuru (SIN) dňa 21. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Singapur za 468 EUR (11.01.-21.01.2016)

Singapur

Multikultúrne zloženie obyvateľstva

Mnohonárodnostné súostrovie Singapur (položené asi 140 km na sever od rovníka) sa rozprestiera na území s rozlohou 710 km² – na tejto pomer malej ploche však žije 5,3 milióna obyvateľov. Verným obrazom pestrej mozaiky miestneho obyvateľstva sú aj viaceré úradné reči, medzi ktoré sa zaraďujú angličtina (“singlish”), malajčina, (štandardná “mandarínska”) čínština i indický (resp. tamilský) jazyk.

Fascinujúca gastronómia a kopec možností pre nakupovanie

Etnická diverzita sa odzrkadľuje i v úžasnej singapurskej kuchyni, ktorej kulinárske špeciality sú často zmesou indických, malajských a čínskych receptov. Sklamaní však v žiadnom prípade nzeostanú ani vášniví milovníci nakupovania, majúci dostatočnú kopu šancí “vyšantiť sa” do sýtosti v množstve obrovitých obchodných centier núkajúcich tovar od výmyslu sveta (v tomto prípade za návštevu stojí štvrť Orchard Road, pričom lákavými budú hlavne ceny elektroniky či oblečenia).

Singapurská dominanta Marina Bay Sands

Fanúšikovia architektonickej moderny určite ocenia do neba sa štverajúce výškové budovy, z ktorých najexkluzívnejšou bude Marina Bay Sands. V tejto neuveriteľnej novodobej dominante Singapuru nájdete na jednom mieste komfortné hotelové ubytovanie a zábavné centrum vrátane kasín – to všetko v podobe troch vysokých veží, ktoré sú v hornej časti premostené masívnou konštrukciou v tvare lode. Na streche tohto neskutočne fotogenického komplexu sa okúpete vo vskutku nápadito riešených bazénoch so skvelým a exponovaným výhľadom na celú krajinu (aj široké okolie).

Ďalšie cestovateľské špeciality

Na cenovo pútavé prenocovanie natrafíte v štvrti Little India (a pokiaľ nemáte “zajačie úmysly” radšej obíďte ekonomicky najdostupnejšie reťazce, z ktorých veľká časť sa dá zaradiť do kategórie “hodinových hotelov”). Ak hľadáte skôr romantické piesočnaté pláže, zamierte na pomerte blízky ostrov Sentosa Island. Skúste aj neďaleké malajské mesto Johor Bahru (cenovo niekde úplne inde), vzdialené niekoľko kilometrov na sever (cez Johorskú úžinu).

Cenovo priaznivé lety zo Singapuru

Cenovo výhodné letenky existujú zo singapurského letiska do Malajzie (Kuala Lumpur i malajské Borneo/Kota Kinabalu) a okolitých štátov, ale aj do Číny či do Austrálie. Skúste navštíviť i neveľmi vzdialené indonézske (a nemenej zaujímavé) ostrovy (Pulau) Batam a (Pulau) Bintan zo súostrovia Riau, odkiaľ možno loďou pokračovať do ďalších miest Indonézie.

0