VLetenky

Singapur s Xiamen Airlines od 416 EUR

Singapore
Okúpete sa v “infinity pool” na streche komplexu Marina Bay Sands? (foto: Lim Ashley/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen obdivuhodný bezvízový Singapur máte šancu navštíviť s ponukou spoločnosti Xiamen Airlines v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do “Levieho mesta” Singapur (v rovnomennej krajinke v Indočíne) kúpite za 416 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety do 16. júna 2016, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) na konci mája a nazačiatku júna 2016.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť byť odlet z viedenského letiska (VIE) dňa 30. mája s návratom zo Singapuru (SIN) dňa 7. júna 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Singapur za 416 EUR (30.05.-07.06.2016)

Singapur

Mnohonárodnostné zloženie obyvateľstva

Multikultúrne súostrovie Singapur (situované asi 140 km na sever od rovníka) sa rozkladá na území s rozlohou 710 km² – na tejto relatívne malej ploche však žije 5,3 milióna obyvateľov. Verným obrazom pestrej mozaiky miestneho obyvateľstva sú i viaceré úradné reči, medzi ktoré sa radia angličtina (“singlish”), malajčina, (štandardná “mandarínska”) čínština aj indický (resp. tamilský) jazyk.

Fantastická gastronómia a kopec možností pre nakupovanie

Etnická diverzita sa odzrkadľuje aj v skvelej singapurskej kuchyni, ktorej kulinárske pozoruhodnosti sú často zmesou indických, malajských a čínskych receptov. Sklamaní však v žiadnom prípade neostanú ani vášniví milovníci nakupovania, majúci dostatočnú kopu príležitostí “vyblázniť sa” do sýtosti v množstve gigantických obchodných centier ponúkajúcich tovar od výmyslu sveta (v tomto prípade za návštevu stojí štvrť Orchard Road, pričom pútavými budú najmä ceny elektroniky či oblečenia).

Singapurská dominanta Marina Bay Sands

Priaznivci architektonickej moderny určite ocenia do neba sa štverajúce výškové budovy, z ktorých najexkluzívnejšou bude Marina Bay Sands. V tejto neskutočnej novodobej dominante Singapuru nájdete na jednom mieste komfortné hotelové ubytovanie a zábavné centrum vrátane kasín – to všetko v podobe troch vysokých veží, ktoré sú v hornej partii premostené masívnou konštrukciou v tvare lode. Na streche tohto nesmierne fotogenického komplexu sa okúpete vo vskutku nápadito riešených bazénoch s úžasným a exponovaným výhľadom na celú krajinu (i široké okolie).

Ďalšie cestovateľské špeciality

Na cenovo lákavé prenocovanie naďabíte v štvrti Little India (a pokiaľ nemáte “zajačie úmysly” radšej vynechajte ekonomicky najdostupnejšie reťazce, z ktorých veľkú časť možno radiť do kategórie “hodinových hotelov”). Pokiaľ hľadáte skôr romantické piesočnaté pláže, zavítajte na pomerte blízky ostrov Sentosa Island. Skúste i neďaleké malajské mesto Johor Bahru (cenovo niekde úplne inde), vzdialené niekoľko kilometrov na sever (cez Johorskú úžinu).

Cenovo výhodné lety zo Singapuru

Cenovo priaznivé letenky existujú zo singapurského letiska do Malajzie (Kuala Lumpur i malajské Borneo/Kota Kinabalu) a okolitých štátov, ale i do Číny či do Austrálie. Skúste navštíviť aj neveľmi vzdialené indonézske (a nemenej atraktívne) ostrovy (Pulau) Batam a (Pulau) Bintan zo súostrovia Riau, odkiaľ sa dá loďou pokračovať do ďalších miest Indonézie.

0