VLetenky

Singapur s Turkish Airlines od 472 EUR

Marina Bay Sands
Sugestívna panoráma večerného Singapuru z Marina Bay Sands (foto: Allie_Caulfield/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen excelentný bezvízový Singapur máte šancu vzhliadnuť pri využití atraktívnej ponuky leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z viedenského letiska).

Spiatočné letenky do Singapuru sa predávajú za 343 GBP (alebo v prepočte cca 472 EUR) s odletom zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky stanovujú odlety v dobe 23.05.-20.06.2015 a 01.10.2015-15.03.2016 (s výnimkou blackoutu pre odlety v období 23.12.-31.12.2015 a návraty v čase 01.01.-10.01.2016), min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 15. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedenej platnosti tarifu (t.j. s odletmi s výnimkou kalendárneho leta a “zimných sviatkov” takmer až do konca platnosti zimného letového poriadku).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 24. júna s návratom zo Singapuru (SIN) dňa 8. júla 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Singapur za 343 GBP (24.06.-08.07.2015)
Viedeň – Singapur za 499 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Singapur za 504 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Singapur za 13609 CZK (rezervácia v ČJ)

Singapur

Multikultúrne zloženie obyvateľstva

Mnohonárodnostné súostrovie Singapur (položené asi 140 km na sever od rovníka) sa rozkladá na území s rozlohou 710 km² – na tejto relatívne malej ploche však žije 5,3 milióna obyvateľov. Verným obrazom pestrej mozaiky miestneho obyvateľstva sú aj viaceré úradné reči, medzi ktoré sa zaraďujú angličtina (“singlish”), malajčina, (štandardná “mandarínska”) čínština aj indický (resp. tamilský) jazyk.

Fascinujúca gastronómia a kopa príležitostí pre nakupovanie

Etnická diverzita sa odzrkadľuje aj v úžasnej singapurskej kuchyni, ktorej kulinárske špeciality sú často zmesou indických, malajských a čínskych receptov. Sklamaní však v žiadnom prípade nezostanú ani vášniví milovníci nakupovania, majúci dostatočnú kopec možností “vyšantiť sa” do sýtosti v množstve obrovitých obchodných centier núkajúcich tovar od výmyslu sveta (v tomto prípade za návštevu stojí štvrť Orchard Road, pričom lákavými budú predovšetkým ceny elektroniky či oblečenia).

Singapurská dominanta Marina Bay Sands

Fanúšikovia architektonickej moderny určite ocenia do neba sa štverajúce výškové budovy, z ktorých najexkluzívnejšou bude Marina Bay Sands. V tejto neuveriteľnej novodobej dominante Singapuru nájdete na jednom mieste komfortné hotelové ubytovanie a zábavné centrum vrátane kasín – to všetko v podobe troch vysokých veží, ktoré sú v hornej časti premostené masívnou konštrukciou v tvare lode. Na streche tohto neskutočne fotogenického komplexu sa okúpete vo vskutku nápadito riešených bazénoch so skvelým a exponovaným výhľadom na celú krajinu (i široké okolie).

Ďalšie cestovateľské pozoruhodnosti

Na cenovo pútavé prenocovanie natrafíte v štvrti Little India (a ak nemáte “zajačie úmysly” radšej vynechajte ekonomicky najdostupnejšie reťazce, z ktorých veľká časť sa dá priradiť do kategórie “hodinových hotelov”). Ak hľadáte skôr romantické piesočnaté pláže, zavítajte na pomerne blízky ostrov Sentosa Island. Skúste aj neďaleké malajské mesto Johor Bahru (cenovo niekde úplne inde), vzdialené niekoľko kilometrov na sever (cez Johorskú úžinu).

Cenovo priaznivé lety zo Singapuru

Cenovo vábivé letenky existujú zo singapurského letiska do Malajzie (Kuala Lumpur aj malajské Borneo/Kota Kinabalu) a okolitých štátov, ale aj do Číny či do Austrálie. Na rozdiel od bezvízového Singapuru a Malajzie, do susednej Indonézie možno získať víza pri príchode do krajiny (“visa on arrival”). Takýmto spôsobom sa dajú navštíviť neveľmi vzdialené indonézske ostrovy (Pulau) Batam a (Pulau) Bintan zo súostrovia Riau, odkiaľ skúste loďou pokračovať do ďalších miest Indonézie.

0