VLetenky

Singapur s Qatar Airways od 423 EUR

Marine Bay Sands
Charakteristický “Infinity pool” na streche Marina Bay Sands (foto: Silas Khua/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen bezvízový Singapur máte možnosť spoznať s ponukou najlepšej svetovej aerolinky (podľa klasifikácie Skytrax) – spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do “Levieho mesta” Singapur (v rovnomennej krajinke v Indočíne) sú v predaji za 423 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety v období od 21. novembra 2015 do 30. júna 2016 (okrem blackoutu pre odlety v čase 15.12.-30.12.2015 a 01.08.-02.2016 / návraty v dobe 22.12.2015-10.01.2016 a 08.01.-15.02.2016), min. dobu pobytu 4 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 20. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j. od konca novembra 2015 do konca júna 2016).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 1. decembra s návratom zo Singapuru (SIN) dňa 8. decembra 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Singapur za 423 EUR (01.12.-08.12.2015)
Budapešť – Singapur za 134300 HUF (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Budapešť – Singapur za 441 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Singapur za 446 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Singapur za 11982 CZK (rezervácia v ČJ)

Singapur

Multikultúrne zloženie obyvateľstva

Mnohonárodnostné súostrovie Singapur (položené asi 140 km na sever od rovníka) sa rozprestiera na území s rozlohou 710 km² – na tejto pomerne malej ploche však žije 5,3 milióna obyvateľov. Verným obrazom pestrej mozaiky miestneho obyvateľstva sú aj viaceré úradné reči, medzi ktoré sa zaraďujú angličtina (“singlish”), malajčina, (štandardná “mandarínska”) čínština i indický (resp. tamilský) jazyk.

Fascinujúca gastronómia a kopec príležitostí pre nakupovanie

Etnická diverzita sa odzrkadľuje i v úžasnej singapurskej kuchyni, ktorej kulinárske špeciality sú často zmesou indických, malajských a čínskych receptov. Sklamaní však v žiadnom prípade nezostanú ani vášniví milovníci nakupovania, majúci dostatočnú kopu šancí “vyšantiť sa” do sýtosti v množstve obrovitých obchodných centier núkajúcich tovar od výmyslu sveta (v tomto prípade za návštevu stojí štvrť Orchard Road, pričom lákavými budú hlavne ceny elektroniky či oblečenia).

Singapurská dominanta Marina Bay Sands

Fanúšikovia architektonickej moderny určite ocenia do neba sa štverajúce výškové budovy, z ktorých najexkluzívnejšou bude Marina Bay Sands. V tejto neuveriteľnej novodobej dominante Singapuru nájdete na jednom mieste komfortné hotelové ubytovanie a zábavné centrum vrátane kasín – to všetko v podobe troch vysokých veží, ktoré sú v hornej časti premostené masívnou konštrukciou v tvare lode. Na streche tohto neskutočne fotogenického komplexu sa okúpete vo vskutku nápadito riešených bazénoch s panoramatickým a exponovaným výhľadom na celú krajinu (aj široké okolie).

Ďalšie cestovateľské špeciality

Na cenovo pútavé prenocovanie natrafíte v štvrti Little India (a ak nemáte “zajačie úmysly” radšej obíďte ekonomicky najdostupnejšie reťazce, z ktorých veľká časť sa dá radiť do kategórie “hodinových hotelov”). Ak hľadáte skôr romantické piesočnaté pláže, zavítajte na pomerne blízky ostrov Sentosa Island. Skúste aj neďaleké malajské mesto Johor Bahru (cenovo niekde úplne inde), vzdialené niekoľko kilometrov na sever (cez Johorskú úžinu).

Cenovo priaznivé lety zo Singapuru

Cenovo výhodné letenky existujú zo singapurského letiska do Malajzie (Kuala Lumpur aj malajské Borneo/Kota Kinabalu) a okolitých štátov, ale aj do Číny či do Austrálie. Skúste navštíviť i neveľmi vzdialené indonézske (a nemenej atraktívne) ostrovy (Pulau) Batam a (Pulau) Bintan zo súostrovia Riau, odkiaľ možno loďou pokračovať do ďalších miest Indonézie.

0