VLetenky

Singapur s KLM od 486 EUR

Marina Bay Sands
Sugestívna panoráma večerného Singapuru z Marina Bay Sands (foto: Allie_Caulfield/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen grandiózny bezvízový Singapur máte možnosť navštíviť pri využití lákavej ponuky spoločnosti KLM z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z maďarskej Budapešti).

Spiatočné letenky do Singapuru sú v predaji za 486 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 24.08.-23.12.2015 a 01.01.-31.03.2016 (s ukončením ciest do 20. apríla 2016), min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z budapeštianskeho letiska (BUD) dňa 22. septembra s návratom z ázijského Singapuru (SIN) dňa 28. septembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Singapur za 486 EUR (22.09.-28.09.2015)
Budapešť – Singapur za 153300 HUF (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Budapešť – Singapur za 493 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Singapur za 13129 CZK (rezervácia v ČJ)

Singapur

Multikultúrne zloženie obyvateľstva

Mnohonárodnostné súostrovie Singapur (položené asi 140 km na sever od rovníka) sa rozprestiera na území s rozlohou 710 km² – na tejto pomerne malej ploche však žije 5,3 milióna obyvateľov. Verným obrazom pestrej mozaiky miestneho obyvateľstva sú aj viaceré úradné reči, medzi ktoré sa zaraďujú angličtina (“singlish”), malajčina, (štandardná “mandarínska”) čínština i indický (resp. tamilský) jazyk.

Fascinujúca gastronómia a kopa možností pre nakupovanie

Etnická diverzita sa odzrkadľuje i v úžasnej singapurskej kuchyni, ktorej kulinárske špeciality sú často zmesou indických, malajských a čínskych receptov. Sklamaní však v žiadnom prípade nezostanú ani vášniví milovníci nakupovania, majúci dostatočnú kopec možností “vyšantiť sa” do sýtosti v množstve obrovských obchodných centier núkajúcich tovar od výmyslu sveta (v tomto prípade za návštevu stojí štvrť Orchard Road, pričom lákavými budú predovšetkým ceny elektroniky či oblečenia).

Singapurská dominanta Marina Bay Sands

Fanúšikovia architektonickej moderny určite ocenia do neba sa štverajúce výškové budovy, z ktorých najexkluzívnejšou bude Marina Bay Sands. V tejto neuveriteľnej novodobej dominante Singapuru nájdete na jednom mieste komfortné hotelové ubytovanie a zábavné centrum vrátane kasín – to všetko v podobe troch vysokých veží, ktoré sú v hornej časti premostené masívnou konštrukciou v tvare lode. Na streche tohto neuveriteľne fotogenického komplexu sa okúpete vo vskutku nápadito riešených bazénoch so skvelým a exponovaným výhľadom na celú krajinu (aj široké okolie).

Ďalšie cestovateľské špeciality

Na cenovo pútavé prenocovanie natrafíte v štvrti Little India (a ak nemáte “zajačie úmysly” radšej vynechajte ekonomicky najdostupnejšie reťazce, z ktorých veľkú partiu možno zaradiť do kategórie “hodinových hotelov”). Ak hľadáte skôr romantické piesočnaté pláže, zavítajte na pomerne blízky ostrov Sentosa Island. Skúste aj neďaleké malajské mesto Johor Bahru (cenovo niekde úplne inde), vzdialené niekoľko kilometrov na sever (cez Johorskú úžinu).

Cenovo priaznivé lety zo Singapuru

Cenovo atraktívne letenky existujú zo singapurského letiska do Malajzie (Kuala Lumpur i malajské Borneo/Kota Kinabalu) a okolitých štátov, ale aj do Číny či do Austrálie. Na rozdiel od bezvízového Singapuru a Malajzie, do susednej Indonézie možno získať víza pri príchode do krajiny (“visa on arrival”). Takýmto spôsobom sa dajú navštíviť neveľmi vzdialené indonézske ostrovy (Pulau) Batam a (Pulau) Bintan zo súostrovia Riau, odkiaľ skúste loďou pokračovať do ďalších miest Indonézie.

0